شریک شدن خودروسازان در صنعت خودرو امری عادی شده است. کارخانه‌ها برای کاستن از هزینه‌ها در تحقیق و توسعه با یکدیگر همکاری می‌کنند، یا خودرویی مشترک می‌سازند و برای آوردن تکنولوژی‌های تازه به بازار با هم شریک می‌شوند. 
در چنین فضایی همکاری تویوتا و مزدا نباید چندان عجیب باشد. توجه همه به این همکاری وقتی بیشتر جلب شد که مدیران دو کارخانه رابطه تازه خود را به ازدواج تشبیه کردند و از به دنیا آوردن فرزندانی تازه خبر دادند. 
تویوتا و مزدا قرار است در موارد متعددی از تحقیق و توسعه گرفته تا ساخت خودروهای مشترک با یکدیگر همکاری کنند. بدون شک این همکاری برای مزدا اتفاقی بزرگ است. کارخانه ژاپنی در مقایسه با تویوتا خودروساز کوچکی است. مزدا سالانه یک میلیون و چهارصد هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان میفروشد. این برابر با تولید یک سال تویوتا در آمریکای شمالی است. 
اما به نظر می‌رسد تویوتا برای این همکاری از مزدا خوشحال‌تر است. آکیو تویودا، مدیر تویوتا در نشست خبری مشترکش با ماسامیچی کوگای، مدیر مزدا، گفت مزدا در بسیاری موارد از تویوتا بسیار جلوتر است. 

تکنولوژی ساخت موتورهای کم مصرف که مزدا نامش را «اسکای اکتیو» گذاشته و ترکیب آن با فلسفه طراحی «کودو» در این کارخانه به ساخت خودروهایی موفق با هزینه‌ای کم منجر شده که حتی با هزینه‌های سرسام‌آور تولید در ژاپن باز هم سودآور است. 
تویوتا مسحور توانایی مزدا در ساخت خودروهایی با کیفیت با بودجه‌ کم است. آقای تویودا می‌گوید  همکاری مهندسان دو شرکت، نتیجه‌ای فوق‌العاده خواهد داشت. 
در عوض تویوتا می‌تواند تکنولوژی‌های گرانقیت خود از جمله موتورهای هیبریدی و هیدروژنی را به مزدا بدهد. تویوتا سالانه بیش از هشت میلیارد دلار صرف تحقیق و توسعه این تکنولوژی‌ها می‌کند. فن‌آوری‌هایی که با بودجه کمتر از یک میلیارد دلاری مزدا دسترسی به آنها مشکل است. 
دو کارخانه سال‌ها است با هم همکاری می‌کنند. مزدا موتورهای هیبرید مزدا۳ را از تویوتا میگیرد و موتورهای «سایون iA»، سدان کوچک مزدا در آمریکا را تامین می‌کند. 
اما رابطه جدید این همکاری‌ها را به سطح تازه‌ای خواهد بود. دو کارخانه قرار است کمیته‌ای مشترک تشکیل دهند تا راه‌های مختلف همکاری دو شرکت را بررسی کند. ساخت خودروهای مشترک یکی از این موارد است. البته دو کارخانه هنوز اعلام نکرده‌اند این همکاری‌ها از چه زمانی آغاز خواهد شد و کی به ثمر خواهد نشست. 

آکیو تویودا در نشست خبری گفت «این اعلام نامزدی دو کارخانه است. دوران نامزدی بهترین و خوش‌ترین مرحله از یک رابطه است و هر دو طرف جنبه‌های مثبت طرف مقابل را میبینند.»
«من انتظار دارم که هر دو طرف از این رابطه نیرومند‌تر شوند. اگر ما با عشقی قوی یک بچه به دنیا بیاوریم، می‌خواهیم این بچه، که خودرویی جدید است، را طوری بسازیم که دیگران هم آن را دوست داشته باشند»
معلوم نیست چه شد که دو کارخانه تصمیم گرفتند تا این حد به یکدیگر نزدیک شوند. اما رابطه دو طرف وقتی آغاز شد که ماسامیچی کوگای، آکیو تویودا را به دیدن کارخانه مزدا دعوت کرد. 
تویودا یک عشق ماشین واقعی است. به همین خاطر کوگای او را به پیست آزمایش مزدا برد و همه مدلهای مزدا را در اختیارش گذاشت تا در پیست براند. تویودا در آنجا با دیگر مدیران مزدا هم آشنا شد. از این رابطه شخصی بود که رابطه دو شرکت شکل گرفت. 
تویوتا سابقه‌های داشتن چنین رابطه‌هایی را دارد. رابطه‌هایی که بعضی از آنها به جدایی کشیده شده است. تویوتا قرار بود با فورد یک وانت هیبرید بسازد. اما دو سال پیش این همکاری متوقف شد. کارخانه ژاپنی رابطه‌اش با تسلا را به هم زد و سهامش در خودروساز آمریکایی را فروخت. این کارخانه با ب ام و هم در ساخت خودروهای اسپرت همکاری می‌کند. رابطه‌ای که هنوز به ثمر ننشسته است.