شایع شده است برایان ویلیامز، خواننده ۴۲ ساله آمریکایی که با نام بردمن مشهور است، تنها نمونه از مایباخ اکسلرو را به مبلغ هشت میلیون دلار خریده است.

با اینکه مایباخ اعلام کرده بود که این ماشین، که تنها نمونه آن در سال ۲۰۰۵ ساخته شد، برای فروش نیست، اما شبکه‌های خبری آمریکا اعلام کرده‌اند که این خواننده و تهیه کننده موسیقی رپ مالک آینده کوپه افسانه‌ای مایباخ است. 

ایده ساخت اکسلرو، به سال ۱۹۳۹ بر می گردد. زمانی که مایباخ با سفارش کارخانه لاستیک سازی فولدا ماشینی کوپه براساس مدل SW38 ساخت، تا این لاستیک ساز آلمانی، لاستیک‌های پهن خود را با آن آزمایش کند. 

در سال ۲۰۰۵ و دوباره با سفارش فولدا، مایباخ برای تبلیغ دوباره مارک خود، تصمیم به ساخت اکسلرو گرفت.

مایباخ برای طراحی این ماشین بین دانشجویان دپارتمان طراحی وسایل نقلیه دانشگاه پلی تکنیک فورتزهایم مسابقه‌ای برگزار کرد و طرح برنده را، که متعلق به فردریک بورکهارت ۲۴ ساله بود، برای ساخت به استودیو استولا در شهر تورین سپرد. 

موتوری که این کوپه دونفره را به پیش می‌راند شش لیتری و دوازده سیلندر است و می‌تواند هفتصد اسب بخار نیرو  تولید کند و گشتاور آن ۱۰۲۰ نیوتون متر است. 
در آزمایشی در پیست ناردو در ایتالیا، اکسلرو توانست به حداکثر سرعت ۳۵۱.۴۵ کیلومتر در ساعت دست یابد و گفته می‌شود شتاب ماشین ۲۶۶۰ کیلوگرمی ۴.۴ ثانیه است.  

عکس: دایملر بنز