دایملر برای دومین بار قصد دارد خودروهای لوکسی را با مارک مایباخ به بازار عرضه کند. اما برخلاف بار قبل که این مارک به عنوان خودروسازی مستقل در این گروه فعالیت می‌کرد، این بار مایباخ مانند AMG به عنوان زیرمجموعه‌ای از مرسدس بنز خواهد بود و محصولات لوکس‌تر شده بنز با این مارک عرضه می‌شود.

دایملر اعلام کرده سه مدل مختلف از کلاس S مرسدس بنز را با مارک مایباخ خواهد فروخت که یکی از آنها با سلیقه خریداران چینی و با هدف جلب خریداران در این بازار ساخته می‌شود. این کارخانه اعلام کرده فعلا قصد ندارد شاسی بلندهای بنز را با مارک مایباخ بفروشد.

اولین مدل مرسدس-مایباخ به زودی و همزمان در دو نمایشگاه لس‌آنجلس و گوانگژو رونمایی خواهد شد. این مدل نمونه ارتقا یافته مرسدس بنز S600 است. موتور این ماشین با دوازده سیلندر و حجم شش لیتر ۵۳۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

دومین مدل مایباخ، مرسدس-مایباخ ۵۰۰ است که موتور هشت سیلندر دارد و سومین مدل مرسدس-مایباخ ۳۰۰ است که موتورش سه لیتری شش سیلندر است و با سیستم چهار چرخ متحرک دائم عرضه می‌شود. این همان مدلی است که با رعایت تعرفه‌های دولت چین و برای این بازار ساخته شده است.

بازگشت دوباره

رسانه‌‌ها درباره برنامه ساخت یک شاسی بلند با برند مایباخ  هم مطالبی منتشر کرده‌اند اما اولا کالنیوس، مدیر فروش مرسدس در مصاحبه اخیر خود این خبر را تایید نکرد: «من به طور قطع نمیخواهم چیزی را تکذیب کنم اما در حال حاضر برنامه‌ای برای تولید شاسی بلند مایباخ نداریم.»

مایباخ همچنین اعلام کرده فعلا مایباخ مدل هیبرید نخواهد داشت اما عرضه چنین مدلی در آینده را تکذیب نکرده است.

دایملر در سال ۲۰۱۲ به خاطر فروش کم تولید مدلهای مایباخ را متوقف کرد. این مارک در پرفروش‌ترین سال خود ۶۰۰ دستگاه خودرو در سال ۲۰۰۳ تولید کرد. این در حالی بود که رقیبان این مارک یعنی رولزرویس و بنتلی در همان زمان رکورد فروش خود را هر سال بیشتر میکردند.

مدیر فروش بنز می‌گوید مطمئن است که مدل مرسدس-مایباخ اس ۶۰۰ میتواند نظر خریداران در لوکس‌ترین بخش بازار را به خود جلب کند و در نتیجه رقیبی جدی برای رولزرویس و بنتلی باشد.

قیمت مدلهای مایباخ قرار است ۱۸ دسامبر اعلام شود. آقای کالنیوس می‌گوید تولید مدلهای مایباخ براساس مرسدس بنز کلاس اس  نسبت به ماشینهایی که با این مارک بین سالهای ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۲ تولید شد قیمت کمتری دارد.

مدلهای پیشین مایباخ

مدلهای پیشین مایباخ

امید به افزایش فروش

مایباخ در ده سالی که مدلهای خود را داشت اندکی بیش از سه هزار دستگاه ماشین تولید کرد. اما بنز امیدوار است تولید مدلهای این کارخانه تحت مجموعه مرسدس بنز بسیار بیشتر شود. این کارخانه همچنین برنامه‌ای برای تولید مدلهای لوکس از کلاس ائی با مارک مایباخ ندارد و تنها مدلهای لوکس کلاس اس با این برند فروخته خواهد شد.

فاصله بین دو محور مایباخ اس ۶۰۰ دویست میلی‌متر بیشتر شده تا جای سرنشینان عقب ماشین بازتر شود. صندلی‌های این مدلهای هم با مدلهای استاندارد تفاوت دارد و لوکس‌ترین مواد در ساخت داخل اتاق به کار گرفته می‌شود تا حدی که استاندارد داخل اتاق با مدلهای بنتلی و رولزرویس برابر باشد.

مدلهای مرسدس-مایباخ از مدلهایی که مایباخ برای خود داشت کوچکتر است اما مدیران مرسدس گفته‌اند خودروی جدید به همان اندازه جا دار خواهد بود. یکی از مدلهای ویژه مایباخ مدل ۶۲ با طول بیش از شش متر بود که معلوم نیست آیا مایباخ بخواهد با مدلی تازه براساس کلاس اس چیزی شبیه به آن را به بازار عرضه کند. اقای کالنیوس در پاسخ به این سوال تنها گفت «ببینیم چه می‌شود.»