مرسدس بنز با رونمایی از لوکس‌ترین خودروی روباز خود به جنگ رولزرویس داون و بنتلی کنتینانتال رفت. مرسدس-مایباخ اس۶۵۰ کابریوله، براساس کلاس اس ساخته است و تنها سیصد دستگاه از آن ساخته می‌شود.

این سومین مدلی است که مرسدس بنز با نام مایباخ به بازار عرضه می‌کند. پیش از این مرسدس-مایباخ اس۶۶۰ و مرسدس-مایباخ اس۵۵۰ را براساس مدل سدان کلاس اس به بازار عرضه کرده بود.

بعد از توقف تولید مایباخ به عنوان یک مدل مستقل در سال ۲۰۱۲، مرسدس دو سال پیش این مارک را به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های خود در کنار ای‌ام‌جی قرار داد و اعلام کرد مدلهای لوکس مرسدس بنز را با این مارک به بازار عرضه می‌کند.

مایباخ روباز از همان موتور دوازده سیلندر شش لیتری توربوئی نیرو میگیرد که مرسدس برای مدل ای‌ام‌جی این خودرو انتخاب کرده بود. این موتور ۶۳۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

مایباخ اس۶۵۰

شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این خودرو ۴.۱ ثانیه است و حداکثر سرعتش به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. این خودرو ۲۷۲ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند و مصرف سوختش … لیتر در هر صد کیلومتر است.

از جمله امکاناتی که به این خودرو اضافه شده است، سپر جلوی کاملا جدیدی است که با قطعات آب کروم کاری تزیین شده است. همینطور رینگ‌های بیست اینچی خودرو هم منحصر به مدل مایباخ است و در مدلهای دیگر عرضه نمی‌شود. علاوه بر این آرم مایباخ در کنار خودرو درج شده و دور تا دور خودرو هم با نواری کرومی تزیین شده است. چراغهای ماشین هم از کریستال سواروفسکی ساخته شده است.

هر خودرو با پلاک مخصوص خود را دارد که مشخص می‌کند چندمین دستگاه از سیصد دستگاهی است که ساخته شده و خودروها با شناسنامه‌ای که مدیر گروه دایملر آن را امضا کرده به خریدار تحویل می‌شود.

maybach-03

داخل خودرو هر خودرو با سفارش مشتری ساخته می‌شود. مرسدس بنز می‌گوید برای تزیین اتاق از قایق‌ تفریحی لوکس مرسدس بنز الهام گرفته است. همه امکانات لوکسی که مرسدس بنز در کلاس اس ارائه می‌دهد در این خودرو به صورت استاندارد قرار داده شده است. آرم مایباخ بر روی فرمان قرار داده شده و هنگام باز کردن در نوری آرم مایباخ را از زیر در به روی زمین میتاباند.

خودرو را با ۹ رنگ و طرح اختصاصی مختلف می‌توان سفارش داد و مرسدس می‌گوید آماده است خودرو را به سفارش مشتریان باز هم تغییر دهد. از جمله خریداران میتوانند مجموعه‌ای از چهار چمدان ویژه این خودرو را سفارش دهند که همرنگ چرم صندلی‌ها ساخته می‌شود.

مرسدس-مایباخ اس۶۵۰ کابریوله از بهار سال آینده و با قیمت پایه سیصد هزار یورو به بازار عرضه می‌شود.