مایکل شوماخر، قهرمان اتومبیلرانی از کما خارج شده و از بیمارستان گرنوبل به بیمارستانی در سویس منتقل شده است. او به صدای همسرش واکنش می‌دهد اما بیست کیلو وزن کم کرده است. 
او از زمستان گذشته و پس از ضربه‌ مغزی در حادثه اسکی در بیمارستان گرنوبل بستری بود و چند روز پیش خبر خروجش از بخش مراقبت‌های ویژه به بیرون درز کرده بود. 
او پس از مرخص شد از بیمارستان گرنوبل در فرانسه به بیمارستان لوزان در سویس منتقل شده است و تیم پزشکی این بیمارستان می‌گویند راننده آلمانی فرمول یک «برای مدتی طولانی» در آنجا بستری خواهد بود. برخی منابع نیز می‌گویند وضعیت او «بهبود قابل ملاحظه‌ای» نداشته است. 
سابین کم، مدیر برنامه های شوماخر تایید کرده که او دیگر در کمای مصنوعی نیست و حالا در لوزان روند طولانی بازپروری را طی خواهد کرد. بیمارستانی که او در آن بستری است در چند کیلومتری خانه‌اش در روستای «گلاند» قرار دارد. 
روزنامه بیلد آلمان در گزارش خود از وضعیت شوماخر نوشته او در این چند ماه بیست کیلو لاغرتر شده است اما فیزیوتراپ‌ها برای فعال ماندن عضلاتش او را به طور مرتب حرکت می‌دادند. 
همینطور گزارش شده که شوماخر اکنون بدون کمک دستگاه نفس می‌کشد. او همچنین به صداهای اطراف و مخصوصا صدای همسرش واکنش نشان می‌دهد.
یک پزشک متخصص مغز و اعصاب به مجله آلمانی اشپیگل گفته است با توجه به اطلاعات بسیار کم موجود، پیش‌بینی درباره اینکه شوماخر سلامت خود را به طور کامل بازخواهد یافت «غیرمسئولانه» است.
برخی کارشناسان می‌گویند با توجه به اخباری که دو ماه پیش از هشیاری موقت شوماخر منتشر شده بود، این راننده ۴۵ ساله مدتی است که از کما خارج شده است. 
روزنامه انگلیسی تلگراف از قول یک منبع نزدیک به خانواده شوماخر گفت «روحیه آنها خیلی بهتر است» و امید زیادی به بهبودی او وجود دارد. به گفته این منبع «خروج از بیمارستان گرنوبل از نظر روانی قدمی بزرگ برای خانواده بود.» 


«این انتقال به این معنی نیست که شرایط او به طور محسوس در چند هفته گذشته بهتر شده است. اما او دیگر لازم نیست در بخش مراقبت‌های ویژه باشد و برنامه‌ای برای توانبخشی او تنظیم شده است.»

«او همچنان بین هشیاری و بیهوشی در حال رفت و آمد است. اما میزان به هوش بودنش از ماه پیش بیشتر شده است.»
«او قادر به حرف زدن نیست اما امکان ارتباط با او تا حدی وجود دارد.» 

«پزشکان و خانواده با او صحبت می‌کنند اما او زود خسته می‌شود و نیاز به استراحت زیاد دارد. به همین دلیل میزان حرف زدن با او به حداقل ممکن کاهش یافته است.»
بیمارستانی که شوماخر در آن بستری است بخش ویژه‌ای برای کسانی دارد که از کما بیدار می‌شوند. این بیمارستان یکی از بهترین مراکز تحقیقاتی «مغز و اعصاب» است. 
این همان بیمارستانی است که برای اولین بار بعد  احتمال داد یاسر عرفات، رهبر پیشین فلسطینیان، با مواد کشنده رادیواکتیو کشته شده است. 
بیمارستان لوزان برای بستری کردن بیماران مشهور آمادگی کامل دارد و سخنگوی بیمارستان گفته شرایط به گونه‌ای فراهم شده که به حریم خصوصی بیماران مشهور مانند دیگر بیماران عادی احترام گذاشته شود.