سازمان توسعه تجارت اعلام کرده مجوز ثبت سفارش برای واردات اپل کورسا و مدل کوچکتر «آدام» این کارخانه آلمانی را صادر کرده است. در اعلامیه این سازمان آمده این خودروها با موتور ۱۴۰۰ سی‌سی به ایران وارد خواهد شد.

شرکت «توان خودرو جی» نماینده رسمی اُپل در ایران پیش از این شاسی‌بلن موکا و سدان اینسیگنیا را به ایران وارد کرده بود.

مدل جدید اپل کورسا در پاییز دوسال پیش در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی شد و از اواخر سال ۲۰۱۴ به بازار عرضه شد. طول این خودرو ۴۰۲۱ میلی‌متر، عرضش ۱۹۴۴ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۸۱ میلی‌متر است. این خودرو در کلاس B با خودروهایی نظیر پژو ۲۰۸، تویوتا یاریس، فولکس واگن پاسات و رنو کلیو رقابت می‌کند.اپل کورسا

اپل کورسا با مجموعه‌ای از موتورهای مختلف عرضه می‌شود، از جمله چهار مدل که موتور ۱.۴ لیتری دارد. مشخص نیست کدام مدل قرار است به ایران وارد شود اما قوی‌ترین مدل ۱.۴ لیتری با جعبه دنده پنج سرعته دستی، ۱۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

حداکثر سرعت این مدل این مدل ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است و شتابصفر تا صد کیلومتر در ساعتش ۱۱ ثانیه است. مصرف سوخت ترکیبی این مدل حدود ۵ لیتر در هر صد کیلومتر است.

جای بار ماشین ۲۸۵ لیتر است که با خواباندن ردیف عقب صندلی تا ۷۱۰ لیتر افزایش می‌یابد.

اپل کورسا

اُوپل آدام مدل کوچکتر کارخانه آلمانی به عنوان مدل ۲۰۱۳ به بازار عرضه شده است. این خودروی سه در برای رقابت با فیات ۵۰۰، مینی و دی‌اس ۳ ساخته شد. مانند رقیبانش، اپل هم امکانات بیشماری به خریداران می‌دهد تا ماشین را به سلیقه خود تغییر دهند و امکانات لوکسی که معمولا در مدلهای بزرگتر ارائه می‌شود را می‌توان برایش سفارش داد.

طول ماشین ۳۶۹۸ میلی‌متر، عرضش ۱۷۲۰ میلی‌متر و ارتفاعش ۱۴۸۴ میلی‌متر است. مدل ۱.۴ لیتری آدام هم ۱۰۰ اسب بخار قدرت دارد و مصرف سوختش ۵.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است. آدام یک مدل ضعیفتر با موتور ۱.۲ لیتری هم دارد که قیمت پایه‌اش ۱۱ هزار و ۵۰۰ یورو است.

اپل آدام

آدام در کارخانه اُپل در راسلهایم آلمان ساخته می‌شود و بزرگترین بازارش اروپا است. در ایران هچ‌بک‌های کوچک تاکنون حضور گسترده‌ای نداشته‌اند و استقبال از این خودرو بسیار به قیمتش بستگی دارد.

هنوز درباره قیمت‌های کورسا و آدام در ایران اطلاعاتی منتشر نشده است. توان خودرو مدل موکا را به قیمت ۱۵۸ میلیون تومان و مدل اینسیگنیا را به قیمت ۲۷۰ میلیون تومان میفروشد.

اپل آدام