ب ام و اعلام کرده است تا پایان دهه جاری میلادی سه مدل جدید از سری خودروهای الکتریکی خود را به بازار عرضه خواهد کرد. این خودروها شامل مدل روباز از آی۸، مدل جدید آی۳ با باتری قوی‌تر و یک مدل کاملا جدید به نام «آی نکست» است.

اولین عضو جدید خانواده آی ب ام و مدل روباز آی۸ است که در سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد. ب ام و قبلا در سال ۲۰۱۲ کانسپتی از مدل روباز از آی۸ را نشان داده بود. امسال هم نمونه‌ای از این خودرو در نمایشگاه کالای الکترونیک در لاس وگاس نمایش داده شد و ب ام و و با آن نسل بعدی سیستم ناوبری خود را به بازدیدکنندگان نشان داد.

جزییات زیادی از این خودرو منتشر نشده اما منابعی از داخل کارخانه می‌گویند، آی۸ رودستر بسیار به این دو خودرو شبیه است.

ب ام و آی۸

با موفقیت بسیار خوب آی۸ کوپه، ب ام و تردیدی برای عرضه مدل روباز این خودرو نداشت. به احتمال زیاد قوای محرکه و توانایی‌های فنی این خودرو به مدل کوپه بسیار شبیه است و از همان ترکیب موتور ۱.۵ لیتری بنزینی و موتور الکتریکی استفاده خواهد کرد. این دو موتور با هم ۳۵۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کنند. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت آی۸ کوپه ۴.۴ ثانیه است و حداکثر سرعتش ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است.

همزمان ب ام و بر روی مدل جدید آی۳ هم کار می‌کند و اعلام کرده این خودرو از نظر ظاهری اندکی با مدل کنونی متفاوت خواهد بود وتوانایی باتری‌هایش ۵۰ درصد بهتر می‌شود.

ب ام و آی۸

اما از همه هیجان‌انگیز‌تر مدل کاملا جدیدی است که ب ام و در برنامه دارد. البته برای این مدل باید تا پایان دهه کنونی میلادی صبر کرد. نام این خودرو «آی نکست» است و هارالد کروگر، مدیر گروه خودروسازی ب ام و می‌گوید سفیر تازه نوآوری‌های تکنولوژی در صنعت خودرو خواهد بود.

احتمالا توانایی‌های این خودرو در فن‌آوری‌های خودران و ارتباطی از جمله این نوآوری‌ها خواهد بود.

به نظر ب ام و از عملکرد سری آی خود بسیار راضی است. آقای کروگر می‌گوید «ما با سری آی توانستیم به سرعت برندی مشهور در سطح جهان داشته باشیم. از سال ۲۰۱۳ تاکنون پنجاه هزار دستگاه از محصولات سری آی به مشتریان تحویل داده شده است. حضور سری آی در بازار از دیگر خودروهای الکتریکی بیشتر است و این سری مشتریان تازه‌ای برای ب ام و به ارمغان آورده است.»