هفته‌نامه اتواکسپرس از قول منابعی در ب ام و گزارش داده که مدل بعدی سری الکتریکی این کارخانه آلمانی یک شاسی‌بلند خواهد بود. نام این خودرو آی۵ است و بنابر طرحی که این نشریه انگلیسی منتشر کرده، ظاهر آن ترکیبی از مدل آی۳ و آی۵ خواهد بود.

ایان رابرتسون، یکی از مدیران ب ام و در گفتگو با اتواکسپرس تولید مدل جدید سری آی را تایید کرده اما گفته هنوز تصمیم قطعی درباره این مدل گرفته نشده است.

پیش از این شایعه‌های دیگری هم درباره مدل سوم سری آی ب ام و مطرح شده بود. از جمله گفته می‌شد آی۵ یک سدان  خواهد بود که با تسلا مدل اس رقابت می‌کند. همینطور گفته می‌شد که آی۵ نمونه‌ای بزرگتر از آی۳ خواهد بود. اما اتواکسپرس می‌گوید با توجه به افزایش تقاضا برای خودروهای شاسی‌بلند به خصوص در بازار چین، مدیران ب ام و به تصمیم گرفته‌اند مدل جدید را شاسی بلند بسازند.

ب ام و آی ۵

«علاقه زیاد خریداران به خودرویی شاسی بلند جدید تسلا هم به این تصمیم کمک کرده است.»

همراه با مدل جدید و با پیشرفت تکنولوژی ساخت باتری، ب ام و جدید برد بیشتری خواهد داشت. ب ام و به تازگی اعلام کرده که برد مدل آی۳ از کمتر از ۱۶۰ کیلومتر به حدود ۲۰۰ کیلومتر افزایش یافته است. حالا گفته می‌شود مدل آی ۵ با باتری‌های بهتر می‌تواند با هر بار شارژ تا ۳۲۰ کیلومتر حرکت کند.

ایان رابرتسون، که عضو هیات مدیره ب ام و است و در فروش و بازاریابی خودروهای این کارخانه مسئولیت دارد، می‌گوید «هدف از سری آی فقط ساخت خودروهای الکتریکی نیست. آی نمایشگاهی از فن‌آوری‌های جدید ب ام و است. مثلا استفاده از فن‌آوری فیبرکربن که در بدنه و اتاق مدلهای آی معرفی شد و سپس در ساخت سری ۷ از آن استفاده شد.»