پژو در نمایشگاه خودروی ژنو مدل جدید ۲۰۰۸ را به نمایش خواهد گذاشت. پژو ۲۰۰۸ جدید از تابستان آینده با تغییرات ظاهری و چند آپشن جدید، از جمله دنده اتوماتیک جدید به بازار عرضه خواهد شد.

۲۰۰۸ برای پژو مدل مهمی است. در بازار پرطرفدار و پررقابت شاسی بلندهای شهری، پژو هر روز ۸۵۰ دستگاه از مدل ۲۰۰۸ می‌فروشد. این کارخانه می‌گوید از سال ۲۰۱۳ که ۲۰۰۸ به بازار به بازار عرضه شده با وجود رقیبان سرسختی مانند نیسان جوک، بیش از پانصد هزار دستگاه از این خودرو فروخته است.

با توافق اخیر پژو و ایران خودرو قرار است مدل ۲۰۰۸ در کنار ۲۰۸ در ایران تولید شود.

پژو ۲۰۰۸

تغییرات ظاهری مدل جدید شامل جلوپنجره و گلگیرهای جدید و چراغهای ال‌ائی‌دی تازه است. داخل خودرو تقریبا دست نخورده باقی مانده و تنها جای بار از ۱۱۹۴ لیتر به ۱۴۰۰ لیتر افزایش یافته است.

علاوه بر تیپ‌های «اکتیو»، «آکسس» و «آلور»، یک تیپ جدید به نام جی‌تی هم به تزییات خودرو اضافه شده که همراه با رنگ قرمز جدید و چرخهای ۱۷ اینچی به خریداران عرضه می‌شود.

نمایشگر هفت اینچی ماشین را می‌توان از این پس با سیستم عامل اَپل برای خودرو، «اَپل کار پلی» سفارش داد. سیستم ترمز خودکار و پارک خودکار هم در مدلهای جدید به صورت سفارشی امکانپذیر است.

۲۰۰۸ با همان موتورهای پیشین عرضه می‌شود. موتور بنزینی ۱.۲ لیتری در سه قدرت ۸۲، ۱۱۰ و ۱۳۰ اسب بخار و موتور دیزل ۱.۶ لیتری با قدرتهای ۷۵، ۱۰۰ و ۱۲۰ اسب بخار قوای محرکه شاسی بلند شهری پژو را تشکیل می‌دهد.