سوبارو مدل جدید امپرزا (Impreza) را با فن‌آوری‌های ایمنی جدید و با ابعادی بزرگتر در نمایشگاه نیویورک رونمایی کرد. مدل جدید سوبارو که در مدلهای چهار در و پنج در در نیویورک نمایش داده شد بر روی پلتفرم جدید سوبارو ساخته شده است که قرار است همه مدلهای آینده کارخانه از آن استفاده کنند.

ایمپرزا بعد از فورستر و آوت‌بک سومین مدل پرفروش سوبارو است و بخش کوچکی از بازار را در اروپا و آمریکا در اختیار دارد. این کارخانه در اروپا با خودروهایی نظیر فورد فوکوس و مزدا ۳ رقابت می‌کند و در آمریکا بازار این خودرو در اختیار تویوتا کورولا و هوندا سیویک است.

برای قدرت بیشتر در این رقابت نابرابر، سوبارو مدل ۲۰۱۷ را به تکنولوژی‌های هوشمند نظیر ترمز خودکار هنگام دنده عقب و بررسی دائمی باد تایرها مجهز کرده و خودرو به سیستم عامل «اپل کار پلی» (Apple CarPlay) و اندروید اتو (Android Auto) هم مجهز شده است.

مانند مدلهای دیگر، سوبارو مدل ایمپرزا را به سیستم دو دیفرانسیل دائم به بازار عرضه می‌کند. موتور خودرو چهار سیلندر است اما جزییات زیادی از آن اعلام نشده. انتظار می‌رود نسل جدید موتورهای سوبارو به سیستم خاموش کردن بخشی از سیلندرها، برای کاهش مصرف سوخت، مجهز باشد.