مدیرعامل گروه صنعتی ایران ‌خودرو میگوید اگر عوامل موثر بر قیمت تمام شده به ویژه نرخ ارز نسبت به شرایط کنونی تغییر نکند پژو ۲۰۰۸ با ۹۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

عدم قطعیت قیمت نهایی ۲۰۰۸ در روزهای اخیر خبرساز بود و پیش‌بینی می‌شد اولین سری این خودروها که قرار است شهریور به مصرف‌کنندگان تحویل داده شود بین ۱۰۵ تا ۱۱۵ میلیون تومان باشد.

اگر ۲۰۰۸ با قیمت زیر صد میلیون تومان عرضه شود از نزدیک‌ترین رقیبش، رنو کپچر ارزان‌تر خواهد بود. گران‌ترین رنو کپچر در بازار حدود ۱۲۰ میلیون تومان است و قیمت ارزان‌ترین مدل کمی از صد میلیون تومان بیشتر است.

پژو ۲۰۰۸ اولین محصول مشترک ایکاپ، شرکت مشترک ایران خودرو و پژو است. پیش فروش این خودرو با مشکلاتی روبرو بود و معامله حواله‌های این خودرو حاشیه ساز شد. در روزهای بعد از ثبت نام حواله‌های شصت میلیون تومانی تا هشتاد میلیون تومان هم فروخته می‌شد.

ایران خودرو بعدا اعلام کرد که خرید و فروش حواله ممنوع است و خودرو را تنها به کسانی تحویل می‌دهد که حواله را از کارخانه خریده باشند. وزیر صنعت هم گفت کسانی که حواله‌های را از دلال‌ها خریدند ضرر کرده‌اند. این تصمیم دلالی خودرو را تا تحویل خودروها عقب انداخت.

هاشم یکه‌زارع در این باره گفت «بروز برخی مشکلات در زمان ثبت‌نام، به دلیل حجم بالای تقاضا و ترافیک در اینترنت و درگاه بانکها در زمان ثبت نام بر می‌گردد.»