لوکا دی مونتزمولو، مدیر عامل فراری پس از بیش از بیست سال مدیریت از سمت خود استعفا داد. همزمان گروه فیات-کرایسلر اعلام کرد سرجیو مارکیونه، مدیر اجرایی این گروه از این پس هدایت فراری را برعهده خواهد داشت. 
با علنی شدن اختلاف مونتزمولو و مارکیونه درباره استراتژی آینده و نقش فراری در گروه خودروسازی جدید فیات-کرایسلر، شایعه جدا شدن او از این کارخانه در روزهای گذشته مطرح شده بود. 
۹۰ درصد سهام فراری در اختیار فیات است اما این کارخان تاکنون سیاست‌های خود را به طور مستقل تعیین می‌کرد. مونتزمولو بعد از پیوستن کرایسلر به فیات هم خواهان حفظ استقلال فراری بود و می‌خواست سقف تولید این کارخانه را هفت هزار دستگاه در سال حفظ کند. گفته می‌شود همین مبنای اختلاف نظر او با مارکیونه بود. 
مارکوینه بعد از اعلام استعفای دی مونتزمولو گفت مسئولیتش به عنوان مدیر فراری موقتی نیست. او همچنین گفت برای حفظ خاص بودن مارک فراری نزد مشتریان، فعلا سقف تولید فراری حفظ خواهد شد اما ممکن است به تدریج تولید برای جبران تقاضا افزایش یابد. 
مارکوینه همچنین گفت قرار نیست فراری را به درون گروه فیات-کرایسلر بکشاند: «موفقیت فراری بیشتر به خاطر خاص بودن این مارک است.»

گفته می‌شود مونتزمولو از جذب شدن فراری به داخل گروه فیات-کرایسلر ناراحت بود. روزنامه کوریه دلاسرا دو روز پیش از او نقل قول کرد که به نزدیکانش گفته «فراری دیگر الان آمریکایی شده» و این «پایان یک دوره برای این کارخانه است.»
آقای مونتزمولو در استعفانامه‌اش نوشت «فراری در واگذاری سهام فیات کرایسلر در بورس وال استریت نقش مهمی بازی می‌کند. این فاز جدید و متفاوتی بر روی فراری باز می‌کند و من احساس می‌کنم در این مرحله باید توسط مدیر اجرایی گروه هدایت شود.«
روزنامه‌های ایتالیا از جمله ایل مساجرو در چند هفته گذشته خبر داده بودند که دی مونتزمولو ۶۷ ساله ممکن است بعد از جدایی از فراری مدیریت خطوط هوایی آلیتالیا را برعهده بگیرد. مونتزمولو خود این امکان را رد نکرده اما گفته پس از ترک فراری در ماه اکتبر در این باره تصمیم خواهد گرفت. 
مونتزمولو بیست و سه سال مدیر فراری بود. او بین سالها ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۰ مدیر فیات هم بود اما با تشکیل گروه فیات کرایسلر در هیات مدیره انتخاب نشد. 
اکنون بخشی از مسئولیت سرجیو مارکیونه تیم فرمول یک فراری است که در این فصل بسیار ضعیف بوده است. آقای مارکیونه یکشنبه پیش و پس از مسابقه فرمول یک ایتالیا عملکرد تیم را «غیرقابل قبول» خواند و گفت پیروزی فراری در فرمول یک امری «غیرقابل مذاکره» است.