استفان وینکلمان، مدیر لامبورگینی می‌گوید آونتادور بدون جادو و جمبل الکترونیکی این روزها یک شاهکار تکنولوژیک است و برای کارخانه‌‌ای مثل لامبورگینی که تولیدش محدود است ساخت یک سوپرکار با قوای محرکه هیبرید صرف نمیکند. مجله «کار اند درایور» در حاشیه نمایشگاه دیترویت با وینکلمان مصاحبه کرده که متن کامل آن را در زیر می‌خوانید.

تا زمانی که هاراکان تولید شود شما یک محصول بیشتر ندارید. احتمالا کارخانه باید سوت و کور باشد؟

وینکلمان: نه. نه. تولید آونتادور با سرعت در جریان است. ما تقریبا روزی پنح دستگاه می‌سازیم که بیشتر از هزار دستگاه در سال است و این برای ماشین‌های دوازده سیلندر یک رکورد محسوب می‌شود. این اولین بار است که ما در یک سال بیشتر از هزار دستگاه ماشین می‌سازیم و در بخش ماشین‌های دوازده سیلندر این دستاورد مهمی به حساب می‌آید. حتی با توقف تولید گالاردو ما با تحویل ۲۱۲۱ ماشین به مشتریانمان در سال ۲۰۱۳ عملکرد خوبی داشتیم. این سومین بار پیاپی است که تولید ما بیشتر می‌شود و این ما را نسبت به آینده خوشبین می‌کند چون همه آونتادورهای ما برای سیزده ماه آینده پیش‌فروش شده است. امسال هم هوراکان پیش فروش می‌شود و تا سال ۲۰۱۵ تولید مدل ده سیلندر ما هم به حداکثر خواهد رسید.

تعریف سوپرکار در اروپا در حال تغییر است. حالا به نظر می‌رسد تکنولوژی‌های جدید و هیبرید به این بخش وارد شده است. آیا این مسئله شما را وادار نکرده تا از تکنولوژی جدید در ساخت قوای محرکه برای مدل‌های خود استفاده کنید؟

اول باید بگویم که آونتادور پر از تکنولوژی‌های جدید و نوآورانه است. مسئله مهم نسبت قدرت به وزن است برای همین ما به نسبتی رسیدیم که سه سال پیش امکان نداشت. در کار ساخت سوپرکار باید خلاقیت داشت. اما ما مجبور نیستیم در هر بخشی نفر اول باشیم. نکته اصلی در ساخت یک سوپرکار سبک بودن و قوی بودن است و ما باید از این طریق نیاز مشتری را تامین کنیم. اما درباره قوای محرکه هیبریدی یا الکتریکی ما باید در زمان مناسب وارد بازار شویم؛ هنگامی که مردم انتظارش را دارند و زمان مناسب آن رسیده باشد. شاید استفاده از موتور توربو پلی برای رسیدن به آن مرحله باشد و بعد از قوای محرکه هیبرید استفاده کرد و بعد سراغ موتور الکتریکی رفت. اما همه این کارها باید طوری انجام شود که دست آخر شما هنوز یک سوپرکار تحویل مشتری دهید.

این روزها خیلی درباره «مقبولیت اجتماعی» در کارخانه‌های دیگر صحبت می‌شود. آنها برای اینکه جامعه سوپرکارهایشان را قبول کند از قوای محرکه هیبریدی استفاده می‌کنند چون این چیزی است خریداران می‌خواهند. آیا مشتریان شما هم همینطور هستند؟

دیر یا زود معلوم می‌شود. مطمئنم این اتفاق خواهد افتاد. اما مسئله مهم زمان‌بندی درست است. برای ما ساختن یک ماشین هیبرید ساده است. اما این ماشین باید به عنوان یک لامبورگینی قابل تشخیص باشد و در حال حاضر هیچ ماشین الکتریکی یا هیبریدی نیست که بشود آن را با یک سوپرکار مقایسه کرد. هرکسی در این باره حرف می‌زند یا تعداد محدود ماشین دارد که قرار است بسازد و یا یک کانسپت که هیچکدام به کسب درآمد کارخانه کمکی نمی‌کنند. اگر شما کارخانه خیلی بزرگی باشید ممکن است در بلند مدت فقط برای اینکه این کار را انجام داده باشید یک مدل با تولید خیلی محدود تولید کنید اما در لامبورگینی که کارخانه کوچکی است ما باید برای هر پنی که خرج میکنیم نه یک بار بلکه ده بار فکر کنیم.

چند وقت دیگر شاسی بلند لامبورگینی به دو محصول کنونی اضافه خواهد شد؟

ما مشغول کار بر روی پروژه هستیم و هر وقت خبری شد اطلاع خواهیم داد. این ماشین باید در کلاس خود یک سوپراسپرت باشد. من هفته پیش در دوبی بودم و همین حرف را از زبان هر مشتری و نمایندگی فروش و خبرنگار شنیدم.

رشد طبیعی فروش لامبورگینی در پنج سال آینده چگونه خواهد بود؟

لامبورگینی در چهل سال اول فعالیت خود حدود ۲۵۰ ماشین در سال میفروخت. در ده سال گذشته ما به طور متوسط سالی دو هزار ماشین فروختیم. پس تا همینجا هم گام بسیار بزرگی برداشته شده است. ما تنها خودروساز لوکس واقعی هستیم که تنها دو مدل تولید می‌کند و در بازاری فعالیت می‌کنیم که در سراسر جهان در آن تنها ۲۵ هزار دستگاه ماشین فروخته می‌شود. پس با تنها اضافه کردن یک مدل که کمی با مدلهای کنونی (سوپر اسپرت) فاصله داشته باشد ما می‌توانیم فروش خود را دو یا چند برابر کنیم. مدل ما بعد از ده سال ۴۰۹۹ دستگاه مورسیه لاگو فروختیم.

در حالی که دو سال و نیم از تولید آونتادور نگذشته فروش ما به ۲۳۰۰ دستگاه رسیده است. امسال هم فکر می‌کنم هزار دستگاه دیگر بفروشیم. به این ترتیب ما ظرف چهار سال به همان جایی میرسیم که با مورسیه‌لاگو ده سال طول کشید. اوج فروش مورسیه‌لاگو ۶۲۰ دستگاه در سال بود. ما در واقع در مرحله ساختن برند و پیدا کردن مشتری تازه هستیم.

هوریکان هم فرصت مشابهی دیگری در اختیارمان قرار خواهد داد. حتما کسانی هستند که نمی‌خواهند یک ماشین دو در دو نفره اسپرت بخرند اما اگر ماشین متفاوتی باشد به سرعت برند لامبورگینی را انتخاب خواهند کرد. من زیاد می‌شنوم که گفته می‌شود برخی مشتریان خانواده محورند و غیره. دلایل زیادی وجود دارد که آنها نمی‌خواهند فقط برای تفریح یک ماشین بخرند و دوست دارند ماشینشان را به طور روزمره استفاده کنند. اما آنها برند ما را دوست دارند آن را برای خود مناسب می‌بینند. برای همین من فکر می‌کنم فرصت بسیار خوبی وجود دارد. با این حال من فکر می‌کند تولید ما باز هم زیر ده هزار دستگاه در سال خواهد بود.

آیا وضع مالیات‌های سنگین در اروپا و به خصوص در ایتالیا برای مارک‌های لوکس دردسر درست کرده است؟

شرایط آسان نمی‌شود و ما هم با این مسئله روبرو هستیم. خوشبختانه ایتالیا در کل فروش ما سهم کمی دارد و حدود چهار درصد فروش جهانی ما را شامل می‌شود و به همین دلیل تاثیر زیادی برکار ما نداشته است.

حیف که «ساخت ایتالیا» در بقیه دنیا مهمتر از خودر ایتالیا است. بحران اقتصادی در ایتالیا به همه بخش‌ها فشار آورده و از همه بیشتر به بخش محصولات لوکس. مالیات‌ها افزایش یافته است و همزمان پلیس‌های مالیاتی تا حدی پرکار شده‌اند که برای گرفتن مچ کسانی که از مالیات دادن فرار می‌کنند، جلوی ماشین‌ها را در خیابان می‌گیرند؛ روشی که خیلی محبوب نیست و حتی کسانی که چیزی برای پنهان کردن ندارند را هم می‌ترساند.

از اینکه بخشی از خانواده بزرگ فولکس‌واگن هستید چه احساسی دارید؟

نکته خوب گروه فولکس‌واگن این است که به برندهایش استقلال زیادی می‌دهد. شما مسئول سود و زیان خود هستید و هر برند بخش تحقیق و توسعه خود را دارد. هر کارخانه هم محصولات خود را تولید می‌کند و هر کارخانه هم بخش بازاریابی خود را دارد.

مسلم است که شرایط ما سخت است. ما بازار محدودی داریم و برای خرج کردن هر پولی باید ده بار فکر کنیم. واضح است که وقتی می‌خواهیم مدل سوم را بسازیم شرایط سخت‌تر می‌شود.

چون سرمایه‌گذاری فقط برای ساخت ماشین لازم نیست و باید در زیرساخت‌ها و نیروی کار هم سرمایه‌گذاری کرد. شما نمی‌توانید به کارگر بگویید خب تا امروز دو مدل می‌ساختی از فردا مدل سوم هم اضافه شده است. آنها همین الان هم از کار زیاد شکایت می‌کنند و می‌گویند کارگر بیشتری لازم دارند.

آیا بازار چین اشباع شده است؟

در بازار خودروهای سوپراسپرت حجم بازار آمریکا هنوز چهار تا پنج برابر چین است. رشد بازار چین در گذشته بسیار بیشتر بود به این خاطر که آنها از هیچ شروع کردند. اما ما الان میبینیم که سرعت رشد آنها کمتر شده است و ما بعید می‌دانیم در بازار سوپرکارها تقاضا به ناگهان بسیار زیاد شود. به همین دلیل پیش‌بینی من این است که بازار چین در یکی دو سال آینده رشد محدودی خواهد داشت.

شما گفتید موتورهای توربو نقش یک پل را بازی خواهد کرد. آیا برنامه‌ای برای ساخت این موتورها دارید؟

ما هیچ برنامه‌ای نداریم و کماکان به سنت خود در ساخت موتورهای غیرتوربو وفاداریم. در عین حال ما هرگز نمی‌گوییم هرگز. زمان نشان خواهد داد.

انتشار ویدیویی تبلیغاتی که گروهی را نشان می‌داد که یواشکی به کارخانه لامبورگینی می‌روند تا با هوریکان رانندگی کنند از برندی مثل لامبورگینی کمی بعید بود. آیا این ویدیو موفق بود؟

یک آزمایش بود. بخش بازاریابی من میگوید به نتیجه‌ای که می‌خواستند رسیده‌اند و بازخورد زیادی گرفتند و به این ترتیب به آنچه می‌خواستند رسیدند. یک آزمایش بود و مجبور نیستیم هر کاری را دوباره انجام دهیم.