کارلوس گون، مدیر عامل گروه خودروسازی رنو-نیسان با ده میلیون دلار درآمد برای چهارمین بار در پنج سال گذشته پردرآمد‌ترین مدیر خودروساز ژاپنی شد. 
آقای گون در نشست سالانه سهامداران نیسان اعلام کرد تا پایان ماه سال مالی گذشته ۹۹۵ میلیون ین معادل ۹ میلیون و هشتصد هزار دلار دریافت کرده که هفت دهم درصد بیشتر از درآمد او نسبت به سال قبل است. با احتساب سودی که از سهام کارخانه که به او داده شده، درآمد مدیر نیسان به بیش از یک میلیارد ین می‌رسد. 
گون که همزمان مدیر رنو هم است پارسال دو میلیون و سیصد هزار یورو از کارخانه فرانسوی درآمد داشت. 
این مدیر شصت ساله از معدود خارجی‌هایی است که کنترل یک شرکت ژاپنی را برعهده دارد. با اینکه درآمد نیسان حدود یک پنجم درآمد تویوتا، بزرگترین خودروساز جهان است.، درآمد آقای گون بیش از چهار برابر آکیو تویودا، مدیر تویوتا است. 
سال گذشته نیسان بعد از هزینه‌های زیاد تبلیغاتی در بازار آمریکای شمالی و فراخوان خودروهای معیوب، بعد از دایهاتسو، کمترین سود را در بین خودروسازان ژاپنی کسب کرد.
در چهار سالی که اعلام میزان مزایا به مدیران شرکت‌های سهامی عام در ژاپن اجباری شده است، آقای گون در سه سال پردرآمدترین مدیر ژاپن بوده است. 
درآمد سالانه مدیر تویوتا در سال ۲۰۱۳  شامل حقوق و پاداش دویست و سی میلیون ین بود و مدیر هوندا در همین سال ۱۵۰
میلیون ین حقوق گرفت. اگر سودی که از سهام کارخانه به آقای تویودا پرداخت شده محاسبه شود فاصله درآمد آقای گون با مدیر تویوتا کمتر می‌شود. تویوتا سال گذشته به مدیرش ۷۵۷ میلیون ین بابت سهامش پرداخت کرده است. در مقایسه سودی که آقای گون از سهامش در نیسان گرفته ۹۳ میلیون ین بود. 
تویودا به طور مستقیم و غیرمستقیم یکی از سهامداران عمده کارخانه تویوتا است. 
با اینکه آقای گون در ژاپن درآمد زیادی دارد، حقوق او در مقایسه با دیگر مدیران خودروساز جهان کمتر است. برای مقایسه آلن موری، مدیر فورد در سال ۲۰۱۳ بیست و سه میلیون دلار درآمد داشت که تقریبا دو برابر کارلوس گون است. ماری بارا، که از سال گذشته به مدیریت جنرال موتورز رسید در مجموع ۱۴ میلیون و ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشت. مارتین وینترکورن، مدیر گروه فولکس‌واگن هم سال گذشته حدود بیست میلیون و ۴۰۰ هزار دلار درآمد داشت.