بعد از یازده سال مدیریت لامبورگینی، استفان وینکلمان جای خود را به استفانو دومینیکالی، مدیر پیشین تیم فرمول یک فراری خواهد داد.

دومینیکالی پنجاه ساله پس از کنار رفتن از تیم فراری در آئودی به کار مشغول بود و حضورش به این شایعه دامن زده بود که این کارخانه ممکن است به مسابقات فرمول یک وارد شود.

بیشتر سابقه کار دومینیکالی در فراری است. او بیست و سه سال در فراری کار کرد اما حضور چندان موفقی در فرمول یک نداشت. دومینیکالی اواخر سال ۲۰۰۷ سکان هدایت تیم فراری را در دست گرفت. تیمی که او از ژان تات تحویل گرفت قهرمان بلامنازع فرمول یک بود اما از سال ۲۰۰۹ با اوج گرفتن تیم ردبول، آفتاب بخت فراری هم غروب کرد و تا سال ۲۰۱۴ که دومینیکالی از این تیم رفت، فراری تنها یک قهرمانی در سال ۲۰۰۸ کسب کرد و تیم در شرایطی بحرانی به مدیر جدید تحویل داده شد.

استفان وینکلمان

استفان وینکلمان از موفق‌ترین مدیران گروه فولکس واگن بوده است. او پیش از لامبورگینی در مرسدس بنز و فیات مدیر بود و حالا بعد از لامبورگینی مدیریت بخش خودروهای اسپرت آئودی به نام کواترو را برعهده خواهد گرفت. در دوره مدیریت او، تولید لامبورگینی دوبرابر شد و به رکورد سه هزار و ۲۴۵ دستگاه در سال رسید. در همین دوره درآمد لامبورگینی از فروش خودرو و محصولات دیگر برند لامبورگینی، سه برابر شده است.

آخرین یادگار وینکلمان مدل شاسی بلند اوروس است. او برای گرفتن مجوز عرضه این خودرو راه بسیار سختی را در راهروهای مدیریت گروه فولکس واگن و آئودی طی کرد. اما بالاخره توانست اجازه ساخت آن را بگیرد و از آن مهمتر آن را در سانتا آگاتا در کارخانه مرکزی لامبورگینی در کنار دیگر مدلهای این کارخانه بسازد.

لامبورگینی اوروس

برخی رسانه‌ها گمانه زنی کرده‌اند او از گزینه‌های حتمی برای بالاترین رده‌های مدیریت در گروه فولکس واگن است و پیوستن به آئودی اولین قدم بر نردبان ترقی است. و همزمان تحلیل‌های دیگری هم هست که دلیل برکناری او از مدیریت لامبورگینی را قدرت بیش از اندازه‌اش دانسته است. گفته می‌شود در فولکس واگن هیچ مدیری نباید از برندی که مدیریت میکند، بزرگ‌تر شود و وینکلمان رفته رفته به یک شخصیت اسطوره‌ای تبدیل شده بود. بر اساس این تحلیل، به همین دلیل هم است که فولکس واگن اجازه نداد تا او تا سال ۲۰۱۷ و عرضه اوروس در لامبورگینی بماند.

وینکلمان در صدمین سال تولد فروچیو لامبورگینی، موسس کارخانه لامبورگینی پرچم این کارخانه را به دومینیکالی سپرده است. ادامه روند موفق لامبورگینی بدون شک کار آسانی برای این مدیر ایتالیایی نخواهد بود. اولین وظیفه او رونمایی از مدل جدید «سنتناریو» است. سوپرکاری که لامبورگینی به مناسبت صدمین سال تاسیس ساخته و گفته می‌شود قدرت موتورش ۸۰۰ اسب بخار و قیمتش نزدیک به یک میلیون و سیصد هزار یورو است.