در مسابقه فرمول یک ابوظبی، کیمی رایکونن، راننده تیم لوتوس اولین پیروزی خود بعد از بازگشت دوباره به فرمول یک را جشن گرفت. سباستین فتل، راننده تیم رد بول با اینکه مسابقه را از گاراژ شروع کرد اما بعد از فرناندو آلونسو، راننده فراری، سوم شد.
دو مسابقه مانده به پایان فصل، فتل همچنان صدرنشین است اما فاصله امتیازش با آلونسو اکنون به ده امتیاز کاهش یافته است. 
لوییس همیلتون، راننده تیم مک‌لارن مسابقه را از خط اول شروع کرده بود و به نظر می‌رسید به راحتی بتواند در همین مقام مسابقه را تمام کند. اما برخلاف همیشه مسابقه در پیست یأس مارینا پر از شگفتی بود. همیلتون حدود نیم ثانیه از رایکونن جلو بود اما ناگهان ماشینش در دور بیستم از حرکت ایستاد تا روند اشکالات فنی ماشین‌های مک‌لارن همچنان ادامه پیدا کند. 

رایکونن فنلاندی از این فرصت استفاده کرد و خود را پیش انداخت و تا آخر مسابقه توانست آلونسو را که به سبقت از پاستور مالدونادو از تیم ویلیامز به مکان دوم رسیده بود، کنترل کند. 
در این فاصله فتل سخت در تلاش بود تا خود را به صف رانندگان پیشتاز برساند. او به خاطر نداشتن بنزین کافی در زمان‌گیری جریمه شده بود و باید مسابقه را از گاراژ شروع می‌کرد. این جریمه می‌توانست به قیمت از دست دادن صدرنشینی راننده آلمانی تمام شود. اما فتل با وجود برخوردی که با برونو سنا داشت توانست خود را از صف رانندگان عقب جدا کند. 
بعد از تصادف وحشتناک نیکو رزبرگ، راننده مرسدس و نارین کارتیکیان از تیم اچ‌آر‌تی مسابقه پشت سر مارشال دنبال شد و فتل در صف رانندگان پشت مارشال اشتباه کرد و با برخورد با دانیل ریکاردو از تورو روسو بال جلوی ماشینش را از دست داد و مجبور شد به گاراژ برگردد. 

این برخورد در نهایت به نفع فتل تمام شد. او همراه با بال جلو، لاستیک‌هایش را هم عوض کرد و با نهایت استفاده از چند دور بعد خود را تا مقام هفتم بالا کشید. رانندگان پیشتاز که مجبور بودند برای تعویض لاستیک به گاراژ برگردند راه را برای فتل باز گذاشتند تا او تا مقام دوم صعود کند و پشت سر رایکونن مسابقه را دنبال کند. فتل مجبور شد در دور ۳۷ دوباره برای تعویض لاسیتک به گاراژ برود و همین او را به مقام چهارم تنزل داد و او ۱۵ ثانیه از گروه پیشتاز رایکونن، آلونسو و جنسن‌باتن عقب افتاد. 
دو دور بعد تصادف سرجیو پرز از سابر، رومن گروژان از لوتوس و مارک وبر از ردبول دوباره ماشین مارشال را به پیست فرستاد و باعث شد فاصله فتل با پیشتازان مسابقه کم شود. 
سیزده دور پایانی با هیجان زیادی دنبال شد. فتل توانست از باتن سبقت بگیرد و به مکان سوم برسد. اما همزمان آلونسو هم با سرعت زیادی به رایکونن نزدیک شد و به یک ثانیه‌ای راننده فنلاندی رسید اما نتوانست به‌موقع از او سبقت بگیرد. 
با وضعیت فعلی به هیچ‌وجه نمی‌توان راننده قهرمان این فصل را مشخص کرد و تکلیف قهرمانی ممکن است به مسابقه آخر در برزیل کشیده شود. رایکونن با پیروزی در ابوظبی خود را تا مکان سوم جدول بالا کشید اما او هم ممکن است در دو مسابقه پایانی این مکان را به مارک وبر یا حتی لوییس همیلتون واگذار کند. در رده‌بندی تیمی امکان تهدید ردبول بسیار کم است و بعید است فراری ۳۴۰ امتیازی بتواند قهرمانی را از ردبول ۴۲۲ امتیازی بگیرد. 
مسابقه بعدی۲۸ آبان در آمریکا برگزار می‌شود.