کیمی رایکونن راننده تیم لوتوس در اولین مسابقه فرمول یک فصل در ملبورن استرالیا پیروز شد. پس از او فرناندو آلونسو از تیم فراری دوم و سباستین فتل از ردبول سوم شدند. 
رایکونن برخلاف آلونسو تنها دوبار در طول مسابقه لاستیک عوض کرد و با مراقبت خوب از لاستیک‌هایش توانست آلونسو را در طول مسابقه کنترل کرد. 
پس از سباستین فتل فیلیپه مسا از فراری چهارم و لوییس همیلتون با ماشین مرسدس پنجم شد. 
مارک وبر از از رد بول هم به مقام ششم رسید و آدرین سوتیل از تیم فورس ایندیا با درخشش زیاد در مسابقه هفتم شد و پس از او پل دی رستا هم تیمی‌اش از خط پایان گذشت. 
جنسن باتن از تیم مک‌لارن روز خوبی نداشت و مقامی بهتر از نهم به دست نیاورد و آخرین امتیاز مسابقه به رومن گروژان از لوتوس رسید. 
رایکونن مسابقه را از خط هفتم آغاز کرد اما شروع خوبی داشت و در دورهای اول توانست تا مکان چهارم خود را جلو بکشد. برخلاف آلونسو، مسا و فتل که قصد داشتند سه بار لاستیک عوض کنند، استراتژی او دوبار تعویض لاستیک بود. همین باعث شد در دور ۲۳ که رقبایش برای دومین تعویض لاستیک به گاراژ رفتند از فرصت استفاده کرد و پیشتاز مسابقه شد. 
آلونسو که فتل و مسا، پیشتازان آغاز مسابقه را پشت سر گذاشته بود بعد از اینکه رایکونن برای تعویض لاستیک دوم در دور ۳۴ به گاراژ رفت پیشتاز مسابقه شد اما وقتی برای تعویض لاستیک سوم به گاراژ رفت رایکونن پیشتازی مسابقه را پس گرفت. 
آلونسو تلاش کرد دوباره خود را به رایکونن برساند اما راننده فنلاندی به خوبی فاصله‌اش را با رقیب اسپانیایی حفظ کرد.
رایکونن در پایان مسابقه گفت «استراتژی ما دوبار تعویض لاستیک بود. همیشه در اولین مسابقه تشخیص زمان تعویض لاستیک سخت است. اما ما بهترین تصمیم را گرفتیم و تیم بسیار خوب کار کرد. ما برای مسابقه برنامه داشتیم و این برنامه را اجرا کردیم و به بهترین شکل جواب گرفتیم.»
«من خوب از لاستیک‌ها مراقبت کردم و هر وقت می‌خواستم می‌توانستم سرعتم را زیاد کنم. این یکی از راحت‌ترین پیروزی‌های من بود و امیدوارم مسابقات اینچنین بیشتر داشته باشیم.»
پیش‌بینی می‌شد سباستین فتل که به دنبال چهارمین قهرمانی پیاپی در فرمول یک است، پیروزی راحتی در ملبورن داشته باشد. او در زمان گیری با نیم ثانیه اختلاف خط اول را گرفته بود و در تمرین‌ها رکورد بسیار خوبی داشت. 
اما در طول مسابقه ردبول نتوانست سرعت لازم را داشته باشد و همپای آلونسو و رایکونن حرکت کند و لاستیک‌هایش هم با سرعت بیشتری از فراری و لوتوس از بین رفت. 
فتل در پایان مسابقه گفت «ما از سرعتمان در تمرین و زمان‌گیری و مسابقه راضی هستیم. همه اعضای تیم خوب کار کردند. واضح است که باید بیشتر درباره [مشکل ازبین رفتن] تایرهایمان کار کنیم. به نظرم امروز دوبار لاستیک عوض کردن برای ما غیرممکن بود. به نظرم [به جز مسأله لاستیک] سرعت ماشین ما خوب بود.»
فرناندو آلونسو در پایان مسابقه گفت «هدف ما این هفته رقابت برای رفتن روی سکو بود. ماشین خوب بود و با کسب مقام دوم به هدف خود رسیدیم. من برای رقابت با کیمی سرعت کافی نداشتم. او خیلی سریعتر بود.»
مرسدس هم ابتدا قصد داشت تنها دوبار برای تعویض لاستیک به گاراژ برود. در لحظاتی از مسابقه این تصور به وجود آمد که لوییس هملیتون که این فصل از مک‌لارن به مرسدس پیوسته می‌تواند پیروز شود اما لاستیک‌ها دوام نیاورد و قهرمان سال ۲۰۰۸ ناچار شد برای سومین بار لاستیک عوض کند و همین او را تا مکان پنجم عقب انداخت. 
او کمی از هم‌تیمی‌اش نیکو رزبرگ جلوتر بود تا اینکه رزبرگ به دلیل مشکل فنی مجبور به ترک مسابقه شد. 
مارک وبر استرالیایی مسابقه را همراه با فتل از ردیف اول شروع کرد و این فرصت را داشت تا در برابر تماشاگران هموطنش مقام خوبی کسب کند. اما شروع او به دلیل مشکل فنی آنقدر بد بود که تا مکان هفتم عقب رفت. سیستم کنترل الکترونیکی ماشین او خراب شد و همین باعث شد سیستم کرس ماشین از کار بیافتد. بعد از اولین تعویض لاستیک هم پشت سر جنسن باتن وقت زیادی تلف کرد و در نهایت مکانی بهتر از ششم به او نرسید. 
شاید سوتیل از فورس ایندیا را بتوان بعد از رایکونن ستاره مسابقه امروز خواند. در حالی که ده راننده اول مسابقه را با لاستیک‌های سریع‌تر «خیلی نرم» آغاز کردند، او لاستیک «متوسط» داشت. سوتیل مسابقه را از مکان یازدهم آغاز کرد و در نهایت به مقام هفتم رسید.