بعد از ماه‌ها انتظار مرسدس-بنز AMG GT را رونمایی کرد. این خودرو اسپرت‌ترین مدل کارخانه آلمانی است و با هدف رقابت با پورشه ۹۱۱، جایگزین مدل SLS این کارخانه شده است. 

سهم AMG در ساخت این ماشین بسیار بیشتر از نقش این بخش در ساخت SLS است. به همین خاطر خودرو به جای مرسدس-بنز با نام مرسدس-ای‌ام‌جی عرضه می‌شود. ای‌ام‌جی با این خودرو می‌خواهد برند خود را به عنوان یک خودروساز اسپرت با هویتی مستقل در جهان معرفی کند. مرسدس بنز هم از این هویت اسپرت جی‌تی استفاده خواهد کرد تا خود را خودروسازی اسپرت‌تر به مشتریان معرفی کند.

موتور جی‌تی چهار لیتری و هشت سیلندر با دو توربو است. این موتور در مدل قویتر جی‌تی ۵۱۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. جی‌تی با همین موتور یک مدل ارزانتر هم تولید می‌کند که قدرتش ۴۶۲ اسب بخار است. شتاب صفر تا صد مدل قوی‌تر ۳.۸ ثانیه اعلام شده و حداکثر سرعتش به ۳۱۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

مهمترین هدف جی‌تی خریداران ۹۱۱ است. ای‌ام‌جی می‌گوید این ماشین را مناسب پیست طراحی کرده و ادعا کرده جی‌تی توانسته دور پیست مشهور نوربرگرینگ در آلمان را در هفت دقیه و ۳۶ ثانیه بزند. 

جی‌تی از بهار آینده به مشتریان در اروپا و آمریکا تحویل داده خواهد شد و اوایل تابستان به خریداران چینی عرضه می‌شود. قیمت مدل ارزان‌تر ۱۱۵ هزار و ۴۳۰ یورو و مدل گران‌تر که نامش GT S است، ۱۳۴ هزار و ۳۵۰ یورو است. 

مرسدس می‌گوید با استفاده از آلومینیوم در نود درصد بخش‌های پلتفرم و بدنه، جی‌تی سبکترین ماشین در کلاس خود است. وزن ماشین ۱۵۴۰ کیلوگرم است و همین خود را در مصرف سوخت نشان می‌دهد. مدل معمولی جی‌تی در هر صد کیلومتر ۹.۳ لیتر سوخت مصرف می‌کند و میزان تولید دی اکسید کربنش ۲۱۶ گرم در هر کیلومتر است. 

موتور ماشین پشت محور جلو قرار دارد و مرکز ثقل تا حد ممکن به زمین نزدیک شده است. همین باعث شده تقسیم وزن بین جلو و عقب تقریبا ۵۰:۵۰ باشد. نیروی موتور از طریق جعبه دنده هفت سرعته اتوماتیک به چرخهای عقب منتقل می‌شود. 

به جز پورشه، جی‌تی به رقابت با آئودی R8 و ب ام و آی۸ هم نظر دارد اما اگر قرار باشد این ماشین برای کارخانه سودی به هم زند باید بتواند تعداد زیادی از سی هزار خریدار ۹۱۱ در سال را به نمایندگی‌های بنز بکشاند. موسسه‌ آی‌اچ‌اس پیش بینی کرده در سال ۲۰۱۶ فروش جی‌تی به شش هزار و ۵۰۰ دستگاه برسد. 

مرسدس-ای‌ام‌جی جی تی در کنار کلاس اس مرسدس بنز در کارخانه سیندلفینگن در آلمان ساخته می‌شود. مانند دیگر مدلهای ای ام جی موتور این مدل هم دست ساز است و از ابتدا تا انتها توسط یک مهندس ساخته می‌شود و در پایان هر تکنیسین امضای خود را بر روی موتور حک می‌کند.