مهیار حصاری: مرسدس بنز که در یک سال گذشته خودروهای هیبرید-الکتریکی متنوعی را به فهرست محصولاتش اضافه کرده ، حالا تصمیم گرفته مدیرانش را نیز در گسترش تکنولوژی خودروهای الکتریکی سهیم کند. به زودی مدیران ارشد دایملر در اشتوتگارت مجبور خواهند بود در انتخاب خودروهای کار خود، از مدلهای الکتریکی یا هیبرید-الکتریکی این کارخانه استفاده کنند.

مدیران ارشد شرکت هم از این دستور مستثنی نیستند و همه باید یکی از مدلهای هیبرید-الکتریکی بنز از جمله C350e ، S500e ، GLE500e 4Matic ، GLC350e 4Matic و مدل جدید E350e انتخاب کنند.

اولا کالنیوس، از اعضای هیات مدیره ی بنز می‌گوید این قدمی در جهت رسیدن کمپانی به شرایط تولید محصولاتِ با آلایندگی صفر است. به گفته او با این کار، حمل و نقل الکتریکی را به بخشی از زندگی روزمره مدیران تبدیل می کنیم تا الگوی مناسبی برای مشتریان باشد و اطمینان آنها را جلب کند.

دایملر همچنین سی میلیون یورو در آلمان برای گسترش شبکه شارژ خودروهای الکتریکی سرمایه گذاری کرد. در حال حاضر کارکنان دایملر می توانند با استفاده از ۵۵۶ ایستگاه شارژ خودرو که در داخل و اطراف این کارخانه در آلمان موجود است، خودروهای الکتریکی خود را شارژ کنند. مرسدس بنز همچنین شرایط مناسب فروش خودروهای الکتریکی را برای کارکنان خود فراهم کرده تا تمام کارکنان را به خرید این محصولات ترغیب کند.

کاهش شدید قیمت نفت و در نتیجه ارزان شدن سوخت‌های فسیلی، موفقیت خودروهای الکتریکی در بازار را یک بار دیگر با شک روبرو کرده است اما یک تحقیق تازه‌ پیش‌بینی کرده فروش خودروهای الکتریکی در آینده نزدیک با سرعتی به مراتب بالاتر رشد خواهد کرد.

نمودار روند فراگیر شدن فنآوری های تازه

تحلیلگران موسسه مطالعاتی «بلومبرگ نیو انرژی فایننس» در تحقیقی خودروهای الکتریکی را با فن‌آوری‌های جدید دیگر در دوره‌های مختلف از جمله یخچال، تلویزیون ، کامپیوتر و موبایلهای هوشمند مقایسه کرده‌اند و می‌گویند رشد فروش این محصولات در بازار همواره از یک منحنی S شکل تبعیت می کند و نه یک رشد خطی.

این به این معنی است که در دوره ای که نظر مشتریان به خرید این محصولات جلب شود رشد فروش آنها به صورت ناگهانی بالا خواهد رفت و فروش یک دوره می تواند چندین برابر دوره های قبلی باشد. بنا به پیش بینی این تحقیق فروش خودروهای الکتریکی در دهه ۲۰۲۰ به طور فزاینده‌ای رشد خواهد کرد.

البته در این راه موانعی هم وجود دارد که از جمله آنها بالا بودن قیمت این خودروها و کم بودن مسافت طی شده آنها با یک شارژ است. اما ممکن است با تلاش کارخانه هایی مثل تسلا، نیسان و جنرال موتورز که به زودی خودروهای الکتریکی جدید ارزان قیمت خود را معرفی می کنند، این روند سرعت یابد. همچنین در صورت تحقق یافتن شایعات ورود شرکت های مدرن مثل اَپل به بازار خودروهای الکتریکی و هوشمند این روند سرعت می یابد.

در ایران نیز دولت از دوسال پیش با معاف کردن خودروهای هیبریدی و الکتریکی از گمرک واردات، مصرف کنندگان را به استفاده از این خودروها تشویق کرده است که البته روند واردات این خودروها به دلیل داشتن قیمت بالاتر نسبت به مدل مشابه بنزینی، آشنایی کمتر مصرف کنندگان با این محصولات و همچنین نبود زیر ساخت مناسب و خدمات پس از فروش به کندی انجام می شود.

در این مقاله از اطلاعات خبرگزاری بلومبرگ، مجله موتور ترند و خبرگزاری ایسنا استفاده شده است.