مرسدس بنز تصاویری از تازه ترین مدل خود، C کوپه را منتشر کرده است. این ماشین که به طور رسمی در نمایشگاه ژنو رونمایی خواهد شد جانشینی برای دو مدل CLK و CLC این شرکت است. مرسدس بنز تولید مدل CLK را در سال ۲۰۰۹ متوقف کرد و تولید CLC هم که اکنون در برزیل ساخته می‌شود، با‌ عرضه مدل تازه متوقف خواهد شد.

پنج مدل مختلف از این ماشین عرضه خواهد شد. ضعیف ترین مدل C180 BlueEFFICIENCY با موتور چهار سیلندر  ۱۸۰۰ سی‌سی‌ خواهد بود که ۱۵۶ اسب بخار قدرت خواهد داشت. حداکثر سرعت این ماشین ۲۲۳ کیلومتر در ساعت و شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر آن ۹ ثانیه است.

قوی‌ترین مدل C350 BlueEFFICIENCY است که موتور شش سیلندر ۳.۵ لیتری آن ۳۰۶ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و حداکثر سرعت آن ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. شتاب این مدل ۶ ثانیه است.

ظاهر ماشین بسیار شبیه به نسل تازه سری C است. ارتفاع آن ۴ سانتی‌متر کمتر است تا ظاهری اسپرت تر از مدل سدان داشته باشد و در تزیینات داخلی ماشین هم تمرکز بیشتر به اسپرت بودن ماشین شده است. امکانات هر دو مدل بسیار به هم شبیه است. سیستم تله‌ماتیک تازه مرسدس بنز در این مدل هم به کار گرفته شده که نمایشگر بزرگ‌تری دارد و سیستم انتقال شماره تلفن‌ها از تلفن همراه و نمایش SMS در آن گنجانده شده است. سیستم بلوتوث و اتصال USB هم در این ماشین قرار داده شده است. سیستم‌های کمک به راننده هم از کلاس E روی این ماشین نصب شده است.

مرسدس بنز می‌گوید با‌عرضه یک کوپه کلاسیک کوچک، به بازار تازه‌ای از خودرو وارد می شود. فروش سالانه کلاس C مرسدس بنز  بیش از سیصد هزار دستگاه است و این شرکت امیدوار است تا سهم مدل کوپه از این فروش ده تا پانزده درصد باشد. هدف اصلی بازاریابان مرسدس بنز خریداران ۳۵ تا ۴۵ ساله است که ماشینی اسپرت و در عین حال کاربردی بخواهند.

ب ام و سری ۳ کوپه و آئودی A5 دو رقیب اصلی این ماشین است که هر دو توانسته‌اند در غیاب مرسدس بنز موقعیت خوبی در بازار ایجاد کنند. C کوپه از تابستان آینده به بازار عرضه خواهد شد.