مرسدس بنز با رونمایی از اولین استیشن شاسی‌بلند خود در نمایشگاه پاریس ، از غیبت ولوو در نمایشگاه خودروی پاریس حداکثر استفاده را خواهد برد. کارخانه آلمانی ویدیو و عکس‌های کلاس ائی «آل ترین» (All Terrain) را پیش از آغاز نمایشگاه منتشر کرد.

ولوو که امسال در نمایشگاه حاضر نیست، چند روز پیش در مراسمی در شهر مالمو سوئد، از نسل جدید استیشن شاسی‌بلند خود، وی‌۹۰ کراس کانتری، رونمایی کرد.

 

 

استیشن شاسی بلند مرسدس بنز براساس نسل ششم کلاس ائی ساخته شده است، از جدیدترین کمک‌فنرهای «ایر بادی کنترل» (Air Body Control) بنز سود می‌برد و سیستم دو دیفرانسیل «فورماتیک» (۴Matic) مرسدس بنز به صورت استاندارد در آن عرضه می‌شود. مرسدس بنز با این فرمول، راحتی سواری کلاس ائی را با توانایی‌هایی آفرود مدلهای شاسی‌بلندش ترکیب کرده است

اولین تجربه

برای عبور از سطوح ناهموار، راننده با فشار یک دکمه می‌تواند ارتفاع خودرو از زمین را که در حالت استاندارد ۱۲۱ میلی‌متر است به ۱۴۱ میلی‌متر و یا ۱۵۶ میلی‌متر، در بالاترین حالت، افزایش دهد. افزایش ارتفاع خودرو در حال حرکت و تا سرعت ۳۵ کیلومتر در ساعت امکانپذیر است.

مرسدس بنز کلاس ائی آل ترین فعلا تنها با یک موتور به بازار عرضه می‌شود. این موتور چهار سیلندر با حجم دو لیتر است و ۱۹۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. میانگین مصرف سوخت خودرو در شهر و جاده ۵.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است. شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت خودرو ۸ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۳۲ کیلومتر در ساعت است.

این اولین تجربه مرسدس بنز در عرضه استیشن‌های شاسی‌بلند است. در این بازار که ولوو آن را برای اولین بار ایجاد کرد، در حال حاضر آئودی A6 آلرود پرفروش‌ترین خودرو است و ولوو هم با مدل جدیدش رقیبی بسیار جدی است.