مرسدس بنز نسل جدید شاسی‌بلند جی‌ال‌سی را در مراسمی در شهر اشتوتگارت رونمایی کرد. جی‌ال‌سی در حقیقت نسل دوم از شاسی بلند جی‌ال‌کی است که با شیوه جدید نامگذاری مدلهای مرسدس بنز از پاییز امسال با نام جی‌ال‌سی به بازار عرضه می‌شود. 
مرسدس بنز جی‌ال‌سی را برای رقابت با ب ام و اکس‌۳ و آئودی کیو۵ آماده کرده است. به همین دلیل ابعاد آن نسبت به جی‌ال‌کی بزرگتر شده است. طول آن تنها یک میلی‌متر از اکس‌۳ کمتر است، اما عرضش ۹ میلی‌متر بیشتر و ارتفاعش از شاسی‌بلند ب ام و کوتاه‌تر است. طول ماشین ۴.۶ متر، عرضش ۱.۸ متر و ارتفاعش ۱.۶ متر است. 
برتری بنز نسبت به رقیب اصلی‌اش در فاصله بین دو محور است. فاصله بین دو محور جی‌ال‌سی شش سانتی‌متر بیشتر از اکس‌۳ است و به همین دلیل جای سرنشینان در عقب خودرو بیشتر است. 
دیتر زچه مدیر دایملر در مراسم رونمایی جی‌ال‌سی گفت که این خودرو اولین ماشین در کلاس خود خواهد بود که با قوای محرکه هیبرید-الکتریکی به بازار عرضه می‌شود. نام مدل هیبرید-الکتریکی جی‌ال‌سی ۳۵۰ ائی است که نیروی خود را از ترکیب یک موتور شش سیلندر ۲۱۱ اسب بخاری و یک موتور الکتریکی ۱۱۶ اسب بخاری می‌گیرد.
این ماشین می‌تواند با نیروی الکتریکی ۳۴ کیلومتر حرکت کند و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش ۵.۹ ثانیه است. حداکثر سرعت جی‌ال‌سی ۳۵۰ائی ۲۳۵ کیلومتر در ساعت و میزان تولید دی اکسید کربن آن ۶۰ گرم در هر کیلومتر است. 

جی‌ال‌سی با دو موتور دیزل هم عرضه می‌شود. مدل جی‌ال‌سی ۲۲۰ دی با موتور ۱۷۰ اسب بخاری و مصرف سوخت پنج لیتر در هر صد کیلومتر، شتاب ۸.۳ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۱۰ کیلومتر در ساعت و جی‌ال‌سی ۲۵۰ دی با موتور ۲۰۴ اسب بخاری، مصرف پنج لیتر، شتاب ۷.۶ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۲۲ کیلومتر در ساعت است. هر دو موتور چهار سیلندر ۲.۲ لیتری هستند که با تغییراتی قدرت آنها با یکدیگر تفاوت کرده است. 
تنها موتور بنزینی در بازار اروپا مدل جی‌ال‌سی ۲۵۰ عرضه می‌شود. این موتور ۲۱۱ اسب بخار نیرو دارد. مصرف سوختش ۶۰۵ لیتر در هر صد کیلومتر و حداکثر سرعتش ۲۲۲ کیلومتر در ساعت اعلام شده است. شتاب این ماشین ۷.۳ ثانیه است. 
در آمریکا مدل جی‌ال‌سی ۳۰۰ دیفرانسیل عقب و جی‌ال‌سی ۳۰۰ دو دیفرانسیل عرضه می‌شود. موتور چهار سیلندر دو لیتری این خودرو ۲۴۱ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

جعبه دنده استاندارد برای همه مدلها ۹ سرعته اتوماتیک است و سیستم دو دیفرانسیل هم به صورت استاندارد روی همه مدلها عرضه می‌شود. مدل تقویت شده جی‌ال‌سی ۴۵۰ ای‌ام‌جی هم ساخته می‌شود که باز هم موتوری شش سیلندر با دو توربو دارد، اما فعلا از مدل ای‌ام‌جی با موتور هشت سیلندر خبری نیست. 
طراحی داخل ماشین بسیار به سدان کلاس سی شبیه است. کیفیت مواد به کار رفته از مدل جی‌ال‌کی بهتر شده است و طراحی داشبورد با کنسول پهن توجه برانگیزترین بخش داخل خودرو است. اطلاعات خودرو را می‌توان بر روی یک نمایشگر هفت تا ۸.۴ اینچی (سفارشی) دید. مشتریان همچنین می‌توانند تودوزی ماشین را از چند نوع چرم از جمله چرم بسیار مرغوب ناپا سفارش دهند. سقف شیشه‌ای و تزیین آلومینیوم، چوب و فیبرکربن هم برای داخل ماشین قابل سفارش است. 
با بزرگتر شدن ابعاد خودرو نسبت به جی‌ال‌کی جای بار عقب هم به ۵۸۰ لیتر افزایش یافته است و با خواباندن صندلی‌های عقب می‌توان ۱۶۰۰ لیتر بار در ماشین جا داد. 
مرسدس-بنز اعلام کرده که سال آینده مدل جی‌ال‌سی کوپه را با ظاهری شبیه به جی‌ال‌ائی کوپه به بازار عرضه خواهد کرد. 

سیاست مرسدس-بنز در ساخت مدلهای تازه‌اش افزودن اندکی روحیه اسپرت بودن به تشخص همیشگی مارک بنز است. با این حال تمرکز در جی‌ال‌سی این بار بیشتر بر شیک بودن متمرکز شده است. شاید به همین دلیل بود که این کارخانه مراسم رونمایی را در دفتر مرکزی «هوگو باس»، تولید کننده لباس برگزار کرد. 
این مرسدس بنز همچنین اولین خودرویی در کلاس خود است که از سیستم‌های رانندگی خودکار استفاده می‌کند. مرسدس بنز همچنین سیستم‌های ایمنی فعال و غیرفعال که در مدلهای سدانش دیده شده بود را در این شاسی بلند به مشتریان ارائه می‌دهد. رانندگان همچنین می‌توانند کمک فنرهای هوایی برای ماشین خود سفارش دهند و چند انتخاب برای تغییر عملکرد ماشین هنگام رانندگی دارند. 
مرسدس-بنز مدل جی‌ال‌کی را در سال ۲۰۰۸ به بازار عرضه کرد و از آن زمان تاکنون ۶۵۰ هزار دستگاه از این شاسی بلند فروخته است. مدیران هدف فروش خود از نسل جدید را اعلام نکرده‌اند اما بدون شک امیدوارند تعداد بسیار بیشتری از جی‌ال‌سی به بازار عرضه کنند. انتظار می‌رود قیمت ماشین هم اندکی از جی‌ال‌کی بیشتر باشد. 
با اینکه جی‌ال‌سی از جی‌ال‌کی بزرگتر شده است اما وزن آن به خاطر استفاده از آلیاژهای سبک و مواد تازه ۸۰ کیلوگرم از مدل کنونی سبک‌تر است. همین باعث شده با قدرت کمتر موتور، عملکرد ماشین از جی‌ال‌کی بهتر باشد. 
مرسدس-بنز همزمان با رونمایی خودرو پیش فروش آن را در اروپا با قیمت پایه ۴۴ هزار و ۵۰۰ یورو آغاز کرده و اولین ماشین‌ها را در ماه نوامبر به مشتریان تحویل خواهد داد.