اینفینیتی قرار است در ساخت دو مدل کوچک جدید خود که تا دو سال آینده به بازار عرضه خواهد شد، از تکنولوژی مرسدس بنز استفاده کند. اینفینیتی که بخشی از کارخانه نیسان است و ماشین‌های لوکس می‌سازد به تازگی به بازار اروپا وارد شده و موفقیت این دو مدل جدید در موفقیت این کارخانه در اروپا اهمیت زیادی دارد. 
اولین مدل جدید اینفینیتی سری G صندوق‌دار است که رقیب ب ام‌و سری ۳ خواهد بود و در سال ۲۰۱۳ به بازار می‌آید. موتور این خودرو همان موتور چهار سیلندر بنزینی و دیزل کلاس‌ C مرسدس بنز است. با این موتور میزان تولید دی‌اکسیدکربن اینفینیتی به‌طور قابل توجهی کاهش پیدا کند.
در حال حاضر سری G اینفینیتی علاوه بر سدان در مدل‌های کوپه و بدون سقف هم تولید می‌شود. همه این خودرو ها تاکنون فقط با موتوربنزینی پرمصرف ۳.۷ لیتری شش سیلندر تولید می‌شود. این در حالی است که در بازار این رده از خودروها، موتور دیزل حرف اول را می‌زند و همین امر باعث افت فروش اینفینیتی شده است.
حالا اینفینیتی می‌خواهد برای نسل بعدی این سری از همان ابتدا موتوری مناسب انتخاب کند. 

اینفینیتی ایمرج ائی
گفته می‌شود اینفینیتی جدید بسیار زیباست و اولین مدل از نسل تازه خودروهای این کارخانه با ظاهری جدید است. این ظاهر جدید در نمایشگاه نیویورک با نمایش کانسپت ایمرج‌ ائی (Emerge E) معرفی شد. 
این‌طور که معلوم است همکاری بنز و اینفینتی تنها به عرضه موتورهای چهارسیلندر محدود می‌شود و کارخانه ژاپنی قصد ندارد برای مدل‌های قوی‌تر از موتورهای AMG استفاده کند. 
اینفینیتی یک سال بعد در سال ۲۰۱۴  با کمک مرسدس بنز یک مدل دیگر به بازار عرضه خواهد کرد. این ماشین که رقیبی برای آئودی A3 اسپورت‌بک خواهد بود با الهام از کانسپت ایتریا طراحی می‌شود اما براساس پلتفرم MFA مرسدس بنز ساخته خواهد شد. مرسدس بنز خود بر روی این پلتفرم مدل‌های A و ‌B را می‌سازد. 
این مدل جدید اینفینیتی از موتورهای کوچک مرسدس بنز هم استفاده می‌کند و اولین خودروی دیفرانسیل جلوی اینفینیتی خواهد بود. البته منابع داخلی کارخانه ژاپنی می‌گویند بعید از اینفینیتی از موتورهای ۱.۵ لیتری دیزلی استفاده کند که مرسدس بنز خود از رنو به امانت گرفته است. 

کانسپت ایتریا
نیسان به‌تازگی اعلام کرده که این خودروی جدید را با کمک کمپانی خودروسازی اطریشی مگا استیر خواهد ساخت. برنامه اینفینیتی فروش پانصد هزار دستگاه خودرو تا سال ۲۰۱۶ است.اما با میزان فعلی فروش، این برنامه بلندپروازانه به نظر می‌رسد. اینفینیتی سال گذشته ۱۴۵ هزار دستگاه خودرو در سراسر جهان فروخت که سهم بریتانیا تنها پانصد دستگاه بود. اینتفینیتی می‌خواهد نمایندگی‌های فروش خود را در اروپا از ۵۵ نمایندگی به ۲۳۰ نمایندگی افزایش دهد.  با وجود این، موفقیت این دو مدل جدید برای کارخانه ژاپنی حیاتی است.