مرسدس بنز تصاویری از مدل CLS شوتینگ بریک منتشر کرده است. این خودرو که نمونه استیشن سدان اسپرت CLS است به کانسپت شوتینگ بریک که در سال ۲۰۱۰ در نمایشگاه خودرو پکن نمایش داده شد، بسیار شبیه است و داخل آن فرق زیادی با مدل CLS ندارد. 
ظرفیت جای بار ماشین ۵۹۰ لیتر است و در صورت خواباندن صندلی‌ها جای بار تا ۱۵۵۰ لیتر زیاد می‌شود. با خواباندن صندلی‌ها کف چوبی ماشین نمایان می‌شود که از چوب گیلاس  یا بلوط ساخته شده است.
برای این ماشین چهار موتور مختلف در نظر گرفته شده است. CLS 250 CDI BlueEFFICIENCY یک موتور ۲.۱ لیتری چهار سیلندر دیزل با قدرت ۲۰۱ اسب بخار دارد و گشتاور ۳۶۹ پوند بر فوت دارد. با این موتور شتاب صفر تا صد ماشین ۷.۸ ثانیه است و حداکثر سرعت آن به۲۳۵ کیلومتر در ساعت می‌رسد. 
مدل CLS 350 CDI BlueEFFICIENCY موتور سه لیتری شش سیلندر  دیزل با قدرت ۲۶۱ اسب بخار دارد. گشتاور این موتور ۴۵۷ پوند بر فوت است. شتاب مرسدس بنز جدید با این موتور ۶.۶ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. 
CLS جدید دو موتور بنزینی هم دارد. در مدل CLS 350 BlueEFFICIENCY یک موتور شش سیلندر ۳.۵ لیتری نصب شده که قدرتش ۳۰۲ اسب بخار  (گشتاور ۲۷۳ پوند بر فوت) و شتابش ۶.۷ ثانیه است. حداکثر سرعت این مدل ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. 
و بالاخره قوی‌ترین مدل CLS 500 BlueEFFICIENCY است که با موتور هشت سیلندر ۴.۶ لیتری خود و دو توربو ۴۰۲ اسب بخار قدرت تولید می‌کند و می‌تواند سرعت ماشین را تنها در ۵.۳ ثانیه به صد کیلومتر در ساعت برساند. حداکثر سرعت این مدل هم به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.