مرسدس بنز یک شاسی بلند کوپه جدید را از پاییز امسال به مدلهای خود اضافه خواهد کرد. ظاهر جی ال سی کوپه که امروز در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد، بسیار شبیه به جی ال ائی کوپه است و بیشتر امکانات فنی خود را از شاسی بلند جی ال سی امانت گرفته است.

کوپه جدید مرسدس بنز هشت سانتی‌متر کشیده‌تر و چهار سانتی‌متر کوتاه‌تر از جی ال سی است. طول ماشین ۴.۷ متر، ارتفاعش ۱.۶۰ متر و فاصله بین دو محور آن ۲.۸۷ متر است.

مرسدس بنز جی ال سی کوپه

بنز جی ال سی کوپه را با چهار موتور دیزل و چهار موتور بنزینی به بازار عرضه می‌کند. قوی‌ترین مدل Mercedes-AMG GLC 43 است که موتور شش سیلندر توربو با قدرت ۳۶۷ اسب بخار دارد و شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعتش زیر پنج ثانیه است. کم مصرف‌ترین مدل GLC 220 d 4MATIC Coupe است که موتور چهار سیلندرش ۱۷۰ اسب بخار قدرت دارد و مصرف سوختش ۵ لیتر در هر صد کیلومتر است.

کوپه جدید مرسدس بنز رقیب اصلی ب ام و اکس۴ است که از پارسال به بازار عرضه شده است. مرسدس بنز در نمایشگاه شانگهای در سال ۲۰۱۵ با نمایش کانسپتی از این خودرو از عرضه آن به بازار خبر داده بود.

مرسدس بنز جی ال سی کوپه

استقبال از رنج روور ایووک کانورتبل، ظاهرا مرسدس را هم به فکر انداخته است و جی ال سی کوپه به نظر مهندسان بنز نامزد خوبی برای رقابت با ایووک کانورتبل است. مایکل کلتز، مهندس ارشد بنز که مسئول مدلهای جی ال سی، سی ال اس و کلاس ائی است، می‌گوید شاسی بلند کوپه جدید بنز می‌تواند رقیب خوبی برای رنج روور باشد.

او البته گفته بنز دیگر جایی برای مدلهای جدید ندارد و اگر قرار باشد مدل بدون سقف جی ال سی ساخته شود، یک مدل از محصولات بنز باید حذف شود.