ای ام جی، بخش خودروهای تقویت شده مرسدس بنز تازه‌ترین محصول خود را در نمایشگاه نیویورک رونمایی خواهد کرد. این خودرو مدل تقویت شده نسل جدید شاسی بلند جی ال سی است که با نام جی ال سی۴۳ از اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شود.

جی ال سی۴۳ موتور شش سیلندر سه لیتری با دو توربو دارد که ۳۶۷ اسب بخار نیرو تولید می‌کند و گشتاورش ۵۲۰ نیوتن-متر است. با این موتور شتاب صفر تا صد کیلومتر در ساعت این شاسی بلند ۴.۹ ثانیه است و حداکثر سرعت خودرو به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. مصرف سوخت ماشین در حالت ترکیب شهر و جاده ۸.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است.

مرسدس-ای ام جی جی‌ال‌سی۴۳

نیروی موتور از طریق جعبه دنده ۹ سرعته اتوماتیک به هر چهار چرخ منتقل می‌شود و برای فرمان‌گیری بهتر در سرعت‌های بالا مهندسان مرسدس-بنز سیستم دو دیفرانسیل خودرو را طوری تغییر داده‌اند که ۶۹ درصد گشتاور موتور به محور عقب و بقیه به محور جلو منتقل می‌شود.

تعویض دنده را می‌تواند در پنج حالت مختلف «اکو»، «کامفرت»، «اسپرت»، «اسپرت پلاس» و «ایندیویجوال» تنظیم کرد. در حالت اکو موتور خودرو هنگام توقف به طور خودکار خاموش می‌شود تا در مصرف سوخت صرفه‌جویی شود. در حالت ایندیویجوال، راننده می‌تواند به دلخواه خود شیوه تنظیم دنده‌ها و فعالیت موتور را تنظیم کند.

مرسدس-ای ام جی جی‌ال‌سی۴۳

از نظر ظاهری هم مدل تقویت شده جی‌ال‌سی جلوپنجره تازه و چرهای بیست اینچی دارد و ظاهرش به خاطر استفاده از قطعات آب کروم کاری شده با مدل معمولی متفاوت است. داخل خودرو هم نسبت به مدل معمولی کمی متفاوت است و می‌توان برای این خودرو صندلی‌های اسپرت تمام چرم، داشبورد و کنسول فیبرکربن و بسته «شب» مرسدس بنز را سفارش داد که در آن چرخها ۲۱ اینچی دورنگ است.