بعد از ماه‌ها انتظار مرسدس بنز نسل جدید کلاس اس را رونمایی کرد. کارخانه آلمانی می‌گوید این مرسدس بنز اس جدید پیشرفته‌ترین خودروی جهان است. 
خودروی جدید با کد W222 چند سال است که فکر بنز را به خود مشغول کرده. مرسدس بنز در سال ۲۰۱۱ عرضه مایباخ را متوقف کرد و بار رقابت با رولزرویس و بنتلی را بر دوش کلاس اس گذاشت. 
اما داستان نسل جدید کلاس اس دو سال پیش تغییری جدی کرد. هنگامی که دیتر زچه، مدیر اجرایی مرسدس بنز هنگام امتحان یکی از طرح‌های پیشنهادی نسل جدید کلاس اس متوجه شد صندلی عقب ماشین به اندازه کافی خم نمی‌شود. 

زچه معتقد بود مرسدس بنز برای مشتری‌های ثروتمندی که به صندلی‌های جت‌های خصوصی و بخش درجه یک هواپیما عادت کرده‌اند، باید محیطی مشابه در صندلی‌های عقب فراهم کند. او در مصاحبه‌ای گفت «تمرکز مهندسان معمولاً بر روی صندلی‌های عقب است. اما مشتریان کلاس اس مخصوصاً در چین معمولاً در صندلی عقب می‌نشینند». به همین دلیل زچه از طراحان خواست تا صندلی‌های عقب را طوری بسازند تا بشود آن‌ها را تا ۴۳.۵ درجه خواباند. 
مرسدس بنز این خودروی جدید را در پاییز امسال با یک موتور هشت سیلندر ۴.۷ لیتری که ۴۵۵ اسب بخار نیرو و ۵۱۶ پوند بر فوت گشتاور تولید می‌کند به بازار عرضه خواهد کرد. چند ماه بعد مدل دو دیفرانسیل به بازار خواهد آمد و سپس مدل ای‌ام‌جی اس۶۳ در این کلاس عرضه می‌شود. سال آینده هم‌کلاس اس با موتوری دوازده سیلندر عرضه خواهد شد و ای ام جی همزمان قوی‌ترین مدل این کلاس، اس۶۵ را خواهد ساخت. 

علاوه بر این کلاس اس با موتورهای شش سیلندر دیزل و هیبرید هم ساخته می‌شود. کم‌مصرف‌ترین مدل موتور چهار سیلندر هیبرید دارد که مصرف سوخت موتور دیزل-الکتریکی این خودرو به اندازه تویوتا پریوس است. مصرف سوخت این اس۳۰۰ هیبرید با آیرودینامیک بهتر از دیگر مدل‌ها تنها ۴.۴ لیتر در هر صد کیلومتر است. 
مرسدس بنز می‌گوید شتاب صفر تا صد کیلومتر مدل اس۵۰۰ با موتور هشت سیلندر ۴.۸ ثانیه است و حداکثر همه مدل‌هایی که پاییز به بازار می‌آید (به غیر از موتور چهار سیلندر هیبرید) به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است. سرعت‌ مدل‌هایی که در آمریکا فروخته می‌شود کمتر است. 

فنربندی ماشین کاملاً جدید است. کمک‌فنرهای کلاس اس حس‌گرهایی دارد که دست‌اندازهای جاده را تشخیص می‌دهد و تنظیم فنرها را پیش از رسیدن به دست انداز  تغییر می‌دهد.
اما جادوی اصلی در داخل اتاق رخ می‌دهد. سرنشینان به گفته مرسدس بنز در «خلوتی باشکوه» سفر می‌کنند. صندلی‌ها سرنشینان را ماساژ می‌دهد، سیستم صوتی ۱۵۴۰ واتی صدا را از طریق ۲۴ بلندگو به طور سه بعدی پخش می‌کند و اطلاعات خودرو از طریق دو نمایشگر ۱۲.۳ اینچی به راننده داده می‌شود. درباره تکنولوژی داخل کلاس اس {اینجا} بیشتر بخوانید.
کلاس اس برای مرسدس بنز بسیار سودآور است. قیمت پایه مرسدس بنز کلاس اس ۷۹ هزار و ۷۹۰ یورو است و سود مرسدس بنز در ازای فروش هر دستگاه ۲۵ درصد است. در مقایسه، کارخانه آلمانی به ازای فروش هر دستگاه کلاس ای تنها یک درصد سود می‌کند. 
مرسدس بنز از سال ۲۰۰۵ به بعد سردمداری خود بر کلاس خودروهای لوکس را از دست داد. حالا با رونق بازار چین و نسل جدید کلاس اس، این کارخانه امیدوار است بتواند مقام بهترین خودروساز لوکس جهان را از ب ام و پس بگیرد.