مرسدس بنز تصاویر مدل ۲۰۱۳ سری جی را منتشر کرده و اعلام کرده این خودرو را در نمایشگاه خودرو پکن نمایش خواهد داد. 
سری جی ۳۳ سال پیش با ساختاری شبیه به ماشین‌های نظامی ساخته شد. در طول بیش از سه دهه ساخت این ماشین، مرسدس بنز اگر چه ظاهر ماشین را تقریباً بدون تغییر نگه داشته اما  هرسال آن را به جدیدترین تکنولوژی روز مجهز کرده است. به طوری که این ماشین اکنون از پیشرفته‌ترین خودروهای بیابانی جهان است و در رده ماشین‌های لوکس با تولید محدود طبقه بندی می‌شود. 
از نظر ظاهری میزان تغییرات در مدل جدید انگشت‌شمار است. چراغ‌های ال‌ائی‌دی برای روشنایی در روز، چراغ عقب جدید، آینه‌های کناری جدید و چند تغییر کوچک در مدل AMG همه تغییراتی است که بنز در این مدل انجام داده است. 

داخل ماشین اما به طور کلی تغییر کرده و سیستم جدید راهیابی ماهواره‌ای که قابلیت اتصال به اینترنت را هم دارد روی خودرو نصب شده است که با ظاهری شبیه به آی‌پد در بالای کنسول قرار داده شده است. کابین به طور کلی حسی لوکس‌تر گرفته و از چرم و چوب در تزیین اتاق استفاده شده است. 
مهمترین تغییر نسبت به مدل ۲۰۱۲، مدل‌های جدید AMG این خودرو است. دو مدل جی‌۶۳ و جی‌۶۵ جایگزین مدل جی‌۵۵ شده است. موتور مدل جی‌، هشت سیلندر با دو توربو و حجم ۵.۵ لیتر است. این موتور می‌تواند ۵۳۶ اسب بخار نیرو تولید کند. جی‌۶۵ از این مدل قوی‌تر است. برای این مدل موتور دوازده سیلندر شش لیتری با دو توربو در نظر گرفته شده که ۶۰۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این همان موتوری است که به تازگی در مدل AMG اس‌ال‌۶۵ استفاده شده است. 
مدل‌های معمولی شام مدل جی‌۵۰۰ با موتور هشت سیلندر بنزینی و قدرت ۳۸۸ اسب بخار و مدل جی‌۳۵۰ بلوتک با موتور دیزل است که ۲۱۱ اسب بخار قدرت دارد. در آمریکا علاوه بر جی‌۶۳، مدل جی‌۵۵۰ با قدرت ۳۸۸ اسب بخار فروخته‌ می‌شود.
مرسدس بنز این خودرو را در کارخانه‌اش در گراتز در اتریش می‌سازد و از دو ماه دیگر به بازار عرضه خواهد کرد. قیمت ماشین بین صد و صد و بیست هزار دلار تخمین زده می‌شود.