تیم فرمول یک مرسدس در نامه‌ای سرگشاده به هواداران که در سایت این تیم منتشر شد اتهام تبعیض بین دو راننده‌اش، لوییس همیلتون و نیکو رزبرگ را در این فصل از رقابت‌ها به شدت رد کرد.

بالاگرفتن انتقاد‌ها به تیم در شبکه‌های اجتماعی، مرسدس را ناگزیر به واکنش کرده است. این تیم منتقدان را «متنفران، نه گویان و معتقدان به توهم توطئه» خوانده و نوشته این تیم هیچ فرقی بین دو راننده‌اش نمی‌گذارد.

ماشین همیلتون در چهار مسابقه در این فصل با اشکال روبرو شده است و همین باعث شده از هم‌تیمی‌اش که تقریبا بدون اشکال به هر مسابقه آمده ۴۳ امتیاز عقب باشد. این اشکلات در ابتدای فصل باعث می‌شود شانس قهرمانی او در پایان فصل هم کمتر شود. چون او مجبور است در ادامه فصل بیشتر از تعداد مجاز از قطعات جدید استفاده کند و به همین دلیل جریمه خواهد شد.

موج اعتراض‌ها به مرسدس زمانی به اوج خود رسید که همیلتون ناگزیر شد در زمان‌گیری مسابقه روسیه در دور سوم شرکت نکند و همین او را تا خط دهم عقب برد. در روز مسابقه هم در حالی که دوم بود و خود را به رزبرگ نزدیک می‌کرد، تیم به او گفت که موتورش با مشکل آبرسانی روبرو شده و باید سرعتش را کم کند.

مرسدس در نامه‌اش نوشته اینکه همیلتون توانست ۱۶ دور آخر مسابقه را با فشار آب صفر حرکت کند یک معجزه است.

در عین حال تیم وجود مشکلات فنی را تایید می‌‌کند.

«از نظر عملکرد هیچ نقصی نیست، اما هنوز باید بیشتر کار کرد. هدف ما ساختن ماشینی نیست که فقط سریع باشد. ما باید ضد ضربه هم باشیم. نه اینکه مشکلات را مدیریت کنیم، بلکه دلیل آن را بفهمیم و آن را تعمیر کنیم و مطمئن شویم تکرار نمی‌شود.»

«ما بی‌وقفه در حال کار روی این مسئله هستیم و قدم به قدم در این راه پیش خواهیم رفت.»

«اما هیچ تضمینی وجود ندارد. این یک ورزش مکانیکی است که باید دوام و عملکرد را روی لبه یک چاقو متعادل کند. برای موفقیت باید خطر کرد و در این راه اشکالاتی هم پیش می‌آید.»

مرسدس می‌گوید همه تیم از اشکالاتی که برای همیلتون در مسابقه چین و روسیه رخ داد ناراحتند. همزمان یادآوری می‌کند که مکانیک‌های مرسدس برای اینکه ماشین همیلتون را بعد از زمان‌گیری تعمیر کنند و به مسابقه برسانند، تلاشی «خارق‌العاده» کردند و تیم مجبور شد با پروازی اختصاصی شبانه چند قطعه را با هواپیمای اختصاصی به سوچی بفرستد.

در نامه اشاره‌ای هم به اشکالاتی در موتور رزبرگ شده است. درست پیش از اشکال در سیستم آبرسانی موتور هملیتون، راننده آلمانی هم در مسابقه روسیه با اشکال در سیستم ذخیره انرژی خود روبرو شد و بعد از اینکه فاصله‌اش با همیلتون را بیشتر کرد، با تغییراتی در تنظیم موتور این اشکال را تا پایان مسابقه مدیریت کرد.