رسانه‌های بریتانیایی خبر داده‌اند که مزدا در حال برنامه‌ریزی برای عرضه جانشینی برای مدل اسپرت RX-8 در سال ۲۰۱۷ است. قرار است این برای این مدل جدید موتور دورانی وانکل تازه‌ای ساخته شود. 
آخرین مدل RX-8 در بهار سال ۲۰۱۲ ساخته شد. مزدا آن را در سال ۲۰۱۰ به خاطر نداشتن استانداردهای آلایندگی از بازار اروپا خارج شد. از آن زمان همیشه شایعه‌هایی برای ساخت مدل جدید مطرح بوده است. مزدا اولین مدل خود با موتور وانکل را در سال ۱۹۶۷ به بازار فرستاد و براساس شایعه‌های تازه سال آینده می‌خواهد در پنجاهمین سال عرضه مدل «کاسمو» مدل تازه‌ای به بازار بفرستد. به احتمال زیاد نام مدل جدید RX-9 خواهد بود. 

موتور دورانی وانکل (یا موتور دوار که به‌خاطر مخترع آن فلیکس وانکل موتور وانکل نامیده می‌شود) نوعی موتور درون‌سوز است که به جای حرکت رفت و برگشتی پیستون‌ها، از یک طراحی دوار با دایره‌ای بیرون از مرکز برای تبدیل فشار به نیروی چرخشی استفاده می‌کند.


یکی از اشکالات این موتورها مصرف زیاد روغن و سوخت است. اما گفته شده مهندسان مزدا توانسته‌اند برای این مشکل راه حلی پیدا کنند. همینطور آنها گشتاور موتور را هم بدون نیاز به سیستم توربو افزایش داده‌اند. براساس اخبار منتشر شده قدرت این موتور نزدیک به ۳۰۰ اسب بخار است. 

برای کاهش وزن خودرو مزدا به احتمال زیاد به جای استفاده از دو نیم در ماشین را شبیه به مدل RX-7 با دو در خواهد ساخت و آن را بر روی شاسی کشیده شده مدل MX-5 سوار می‌کند. جعبه دنده دستی ماشین شش سرعته دستی یا پنج سرعته اتوماتیک پیش‌بینی شده است. 
مزدا پیشینه بسیار غنی در ساخت موتورهای دورانی دارد. مدل RX-7 در دهه نود یکی از موفق‌ترین خودروهای اسپرت ژاپنی بود. مزدا با همین موتور در سال ۱۹۹۱ مسابقه ۲۴ ساعته لومان را برد و تنها تیم ژاپنی است که توانسته در این مسابقات پیروز شود.