مزدا با انتشار عکسی محو از نمای پشت جدیدترین مدلش، سی اکس – ۴، از رونمایی این خودرو در نمایشگاه پکن خبرداد. سی اکس – ۴ یک شاسی بلند جدید است که مزدا می‌گوید آن را مختص چین طراحی کرده و اگرچه عرضه آن را به بازارهای دیگر بررسی می‌کند اما فعلا قصدی برای فروش آن در نقاط دیگر جهان ندارد.

سی اکس-۴ براساس کانسپتی به نام «کوئرو» ساخته می‌شود که مزدا آن را پاییز گذشته در نمایشگاه فرانکفورت رونمایی کرد. این کانسپت درحقیقت بیشتر از اینکه یک شاسی بلند باشد یک استیشن است که ارتفاع بیشتری از زمین دارد.

مزدا کوئرومزدا کوئرو

نمونه‌های موفق خودروهای مشابه آئودی «آل رود» و سوبارو «آوت بک» است که هر کدام در بازارهای اروپا و آمریکا بسیار محبوب است. فروش سال ۲۰۱۵ سوبارو آوت بک در آمریکا به اندازه تمام شاسی بلندهایی بود که مزدا فروخت و آئودی و بعد از آن ولوو فروش خودروهایی مشابه را در اروپا قبضه کرده است. اما هر دو مدل در چین حضور کمرنگی دارند و شاید به همین دلیل است که مزدا عرضه این خودرو را ابتدا در چین آغاز می‌کند.

مزدا ارائه اطلاعات بیشتر درباره سی اکس-۴ را به یک ماه دیگر و آغاز نمایشگاه پکن موکول کرده اما، کانسپت کوئرو بر روی پلتفرم مدل سی اکس-۵ ساخته شده اما از آن بزرگتر بود و از نظر ظاهری حال و هوای مدل سی اکس-۳ را داشت. عکس‌های مخفی که از خودروی در حال آزمایش در چین گرفته شده، نشان می‌دهد مدل اصلی بسیار به کانسپت شبیه است.

عکس مخفی از مزدا سی اکس - ۴

گوشه‌هایی از این خودرو، نظیر نوار کروم دور پنجره‌ها و نسبت‌بندی‌ها، نشان می‌دهد که سی اکس-۴ خودرویی لوکس‌تر است. مزدا می‌گوید این خودرو بیشتر از اینکه بر قابلیت‌های آفرود متمرکز باشد، بر لذت از سواری تمرکز دارد.

احتمالا این خودرو از قوای محرکه مشابهی با سی اکس-۵ استفاده خواهد کرد که احتمالا شامل موتورهای دو لیتری و ۲.۵ لیتری بنزینی و موتور ۲.۲ لیتری دیزل است.