مزدا قصد دارد جدیدترین و کوچکترین مدل خود، ۲ را پاییز امسال در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کرده و آن را از زمستان به بازار عرضه کند. اما کارخانه ژاپنی برای معرفی این ماشین تا آن زمان صبر نکرد و همزمان با آغاز تولید این خودرو کارخانه‌اش در شهر هوفو، در نزدیکی هیروشیما، تصاویری از این خودرو را همراه با بخشی از اطلاعات فنی آن منتشر کرد. 
بازار سوپرمینی‌ها بزرگ‌ترین بازار خودروی اروپا است و این مدل مزدا در بازار اروپا رقیب فورد فیستا، فولکس‌واگن پولو و اپل کورسا است و در بازارهای دیگر جهان با خودروهای کره‌ای رقابت سختی دارد. مزدا برای شکست رقیبانش، ۲ را با فلسفه طراحی جدیدش به نام «کودو» و تکنولوژی «اسکای اکتیو» خود مجهز کرده است. مزدا می‌گوید «ترکیب سواری خوب، مصرف کم، ایمنی و لذت رانندگی» برگ برنده کوچکترین مدلش در بازار است. 
مزدا ۲ جدید شباهت زیادی به کانسپت «هازومی» دارد که بهار امسال در ژنو نمایش داده شد. هم کانسپت و هم این خودرو براساس فسلفه «کودو» طراحی شده است. مزدا براساس همین الگو مداهای ۶ و ۳ را تاکنون به بازار عرضه کرده است. مزدا ۲ هم مانند برادرهای بزرگترش با جلوپنجره «سپر» مانند، چراغ‌های تیز و گلگیرهای بزرگ طراحی شده است. 
عرضه نسل جدید مزدا با نسل کنونی یکی است اما ماشین ۱۶ سانتی‌متر کشیده‌تر شده و طولش به ۴۰۶۰ میلی‌متر رسیده است. و ارتفاعش هم با ۲۵ میلی‌متر افزایش ۱۵۰۰ میلی‌متر شده است. اما از هر دوی اینها مهمتر برای بیشتر شدن جای سرنشینان فاصله بین دو محور خودرو است که با هشت سانتی‌متر افزایش به ۲۵۷۰ میلی‌متر رسیده است. 

به نظر طراحان مزدا داخل خودرو هرچه خلوت‌تر و ساده‌تر باشد، شیک‌تر است. به همین دلیل به جز یک نمایشگر لمسی و سه کنترل در نزدیکی دنده چیز دیگری بر روی داشبورد دیده نمی‌شود. به سبک ب ام و، یک کنترل دیگر هم در کنار ترمز دستی قرار داده شده است. با قضاوت از روی تصاویر منتشر شده می‌توان گفت که داخل ماشین از رقیبان اروپایی‌اش مدرن‌تر و لوکس‌تر است. 
نمایشگر به جدیدترین سیستم «اینفوتینمنت» مزدا به نام MZD مجهز شده که ترکیبی از راهیاب ماهواره‌ای، تلفن و سیستم صوتی و تصویری ماشین را کنترل می‌کند و پیش از این در مدل ۳ استفاده شده بود. 
موتور جدید ۱.۵ لیتری«اسکای اکتیو» دیزل عضو جدید قوای محرکه مزدا ۲ است که کمتر از ۹۰ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. همینطور موتور ۱.۵ لیتری «اسکای اکتیو» بنزینی که قبلا در مدل ۳ استفاده شده هم در این مدل با قدرت‌های مختلف عرضه می‌شود. 
شاسی نسل جدید کاملا جدید است و گفته می‌شود وزن خودرو به راحتی کمتر از هزار کیلوگرم خواهد بود تا به کاهش مصرف سوخت ماشین کمک کند. مزدا علاوه بر استفاده از بخش‌هایی از مدلهای دیگر خود، برای کاهش هزینه تولید امکانات و قطعاتی از مدلهای کوچک تویوتا را هم در مدل ۲ به کار گرفته است.