یک‌شنبه پیش در برنامه تاپ‌گیر (تخت گاز به فارسی) مهمان برنامه روان آتکینسون کمدین مشهور انگلیسی بود. او  توانست با یک کیا سید پیست آزمایش برنامه تاپ‌گیر را در یک دقیقه و ۴۲ ثانیه و دو صدم ثانیه طی کند و سریعترین مهمان این برنامه تا کنون شود.
در ایران آقای آتکینسون به خاطرمجموعه مستر بین و ریلاینت سه چرخه و بعداً مینی‌ماینرش مشهور است، اما او در چند فیلم سینمایی هم‌بازی کرده است. 
تازه ترین فیلم او قسمت دوم از کمدی جانی انگلیش به نام جانی انگلیش ریبورن است که در آن آتکینسون نقش مامور مخفی سرویس جاسوسی بریتانیا را بازی می‌کند. 
اما روان آتکینسون ۵۶ ساله نه تنها به هنر بازیگری‌اش بلکه به علاقه بسیار زیادش به ماشین هم مشهور است. او که فوق لیسانس مهندسی الکترونیک از دانشگاه آکسفورد دارد، خودش می‌گوید ماشین‌ تنها موضوعی است که می‌تواند درباره‌اش صحبت کند. 
بخشی از برنامه تاپ‌گیر که روان آتکینسون در آن حاضر است اکنون در سایت یوتیوب قرار داده شده است. 

روان آتکینسون قبلاً برای مجله‌های کار، اکتان و ایوو (EVO) مقاله نوشته است. او برای مدتی در مسابقات اتوموبیلرانی هم شرکت می‌کرد اما در مصاحبه‌اش در تاپ‌گیر گفت که الان تنها در مسابقات خودروهای کلاسیک شرکت می‌کند. ثروت این هنرمند حدود صد میلیون پوند برآورد می‌شود و برای داشتن یک کلکسیون رویایی پول کم ندارد.  

در برنامه تخت گاز او گفت چهارده سال است که یک مک‌لارن F1 دارد که سی و هفت هزار کیلومتر با آن رفته است.  تصادف او با همین ماشین در سال ۱۹۹۹ خبرساز شد {لینک}. او همچنین گفت که یک هوندا NSX دارد و این ماشین را یک خودروی اسپورت بدون های و هوی خواند. به جز این آئودی A8 و هوندا سیویک هایبرید از ماشین‌های محبوب او هستند

آقای آتکینسون در مصاحبه‌اش با جرمی کلارکسون  درباره آستین مارتینی که در بخش اول فیلم جانی انگلیش بر آن سوار بود گفت و از آن جالب‌تر درباره رولزرویس فانتومی گفت که قرار است در بخش دوم فیلم ماشین او باشد. آقای آتکینسون گفت که این رولزرویس برخلاف بقیه مدل‌ها، یک موتور شانزده سیلندر ۹ لیتری خورجینی دارد. او گفت ب ام و بعد از خرید رولزرویس تصمیم داشت نهایت یک خودروی لوکس را به نهایت موتور مجهز کنند و برای همین سه تا چهار موتور شانزده سیلندر برای رولزرویس ساختند، اما بعد از قرار دادن  این موتورها منصرف شدند.