روان آتکینسون، کمدین مشهور انگلیسی که با بازی در نقش «مستر بین» شهرت جهانی پیدا کرد، مک‌لارن اف-۱ خود را به حراج گذاشته و انتظار می‌رود به قیمت دوازده میلیون دلار فروخته شود. او این ماشین را هجده سال پیش خریده با آن بیشتر از ۶۵ هزار کیلومتر راه رفته و دوبار با آن تصادف شدید کرده است. 
اما او مالک یکی از ۶۴ دستگاه مک‌لارن کلاسیک موجود است.  همین باعث شده قیمت این ماشین از یک میلیون دلار در سال ۱۹۹۷ به بیش از دوازده میلیون دلار برسد. 

مک‌لارن آقای آتکینسون دو بار در سالهای ۱۹۹۹ و ۲۰۱۱ بعد از تصادفی شدید به طور کامل بازسازی شده است. بار دوم او به یک درخت خورد و بیمه مجبور شد یک میلیون ۴۰۰ هزار دلار برای تعمیر ماشین پرداخت کند. این میزان بالاترین هزینه‌ای است که یک شرکت بیمه برای تعمیر یک ماشین در بریتانیا پرداخته است. 
شهرت روان آتکینسون در دنیای هنر هم به جذابیت‌های این ماشین افزوده و فروش آن را با قیمتی بالا تضمین کرده است. علاوه بر هنرمند بودن، او یک ماشین باز حرفه‌ای هم است. آتکینسون برای مجلات خودروی انگلیسی نظیر «کار»، «اکتان» و «ایوو» مقاله نوشته است. او علاوه بر این مک‌لارن یک دستگاه هوندا ان‌اس‌اکس، آئودی آر۸، اشکودا سوپرب و یک هوندا سیویک هیبرید دارد.