همزمان با اعلام خبر واردات رنو کولیوس  به ایران توسط شرکت پارس خودرو برای شما از پیشینه و امکانات فنی این خودرو نوشتیم. به تازگی پارس خودرو از تعدادی از خبرنگاران حوزه خودرو دعوت کرد تا مدلی که قرار است به ایران وارد شود را در کارخانه سایپا در کاشان تست کنند. نوشته زیر بخشی از تجربه حسین غلامی از این بازدید است که در خبرگزاری ایسنا چاپ شد. 
کولیوس بیشتر خودروی خانواده است و برای کسانی که خواهان شتاب سریع در رانندگی هستند گزینه چندان مناسبی نیست. امکاناتی هم که در آن قرار داده شده  بیشتر در جهت آرامش سرنشینان و سهولت رانندگی است تا برآورده کردن توقع عاشقان سرعت. خاصیت گیربکس سی‌وی‌تی در آن باعث می‌شود که راننده در هنگام تعویض دنده اتوماتیک با کمترین تکان مواجه شود و متوجه افزایش سرعت خودرو نشود و در نتیجه شتاب چندان هیجانی در راننده ایجاد نمی‌کند. 
فضای داخلی این خودرو برای چهار نفر مناسب است. عقب خودرو فضای کافی برای قرار دادن وسایل و بار دارد و مدل‌هایی که به ایران وارد می‌شود سقف پانوراما دارد. امکان خواباندن صندلی‌های عقب برای بیشتر شدن جای بار هم مهیا است. ماشین شش کیسه ایمنی هوا (ایربگ) دارد و در صندلی‌ عقب امکان قرار دادن صندلی کودک وجود دارد. صندلی‌ها چرمی است و در ردیف جلو گرم‌کن دارد. 

راننده می‌تواند صندلی خود را در شش جهت به طور برقی تنظیم کند. به جای نمایشگر رنگی مجهز به راه‌یاب ماهواره‌ای که در مدل‌های اروپایی کولیوس نصب شده است (عکس‌های گالری پایین)، مدل‌هایی که به ایران وارد می‌شود به یک نمایشگر تک رنگ کوچک مجهز شده است. عقب ماشین جادار است و حتی افراد بلند قد هم جای پای کافی دارند. کمربند ایمنی این خودرو در جلو قابلیت محدود کردن فشار وارده به سرنشین داشته و در دو مرحله به صورت پیش کشنده عمل می‌کند تا هنگام تصادف کمترین آسیب به سرنشین وارد شود. 
ماشین بدون نیاز به گرداندن سوییچ و با فشار دادن دکمه روشن می‌شود. موتور چهار سیلندر آن ۲.۵ لیتری با قدرت ۱۷۱ اسب بخار است.  قدرت این موتور ۱۶ سوپاپه  با سیستم انتقال قدرت اتوماتیک CVT (انتقال قدرت متغیر پیوسته) با امکان تعویض دستی دنده به چرخ‌ها منتقل می‌شود. ماشین هنگام تغییر دنده اتوماتیک با کمترین تکان و مکث عمل کرده و در نتیجه مصرف سوخت آن نیز کاهش می‌یابد. علاقه‌مندان به سرعت هم می‌توانند از قابلیت دنده دستی استفاده کنند تا رانندگی با کولیوس برایشان کمی هیجان انگیز‌تر شود.  این خودرو که استاندارد آلایندگی یورو۵ را گذرانده است دارای باک سوخت با ظرفیت ۶۵ لیتر و همچنین جعبه داشبورد ۱۵ لیتری مجهز به سیستم تهویه است.  شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خودرو ۹.۳ ثانیه و حداکثر سرعتش ۱۸۵ کیلومتر در ساعت است.

دیفرانسل ماشین را می‌توان در سه حالت 4WD Lock ،2WD و Auto تنظیم کرد. قفل چرخ در سیستم ۴×۴ هوشمند است و به صورت الکترونیکی و بدون دخالت راننده فعال می‌شود. دکمه 4WD Lock نیز برای تنظیم خودرو در حالت‌های متفاوت از سطح زمین در سرعت‌های کمتر از ۴۰ کیلومتر بر ساعت در نظر گرفته شده است. در حالت 2WD نیرو به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.  با انتخاب گزینه Auto نیز خودرو بدون نیاز به دخالت راننده کار انتقال قدرت و تقسیم گشتاور را انجام می‌دهد. 
سیستم کنترل پایداری ESP در ترکیب با سیستم ۴×۴ انتقال نیرو به چرخ‌های درگیر با سطح زمین را مدیریت کرده و باعث کنترل بهتر خودرو می‌شود. کارکرد این گزینه در پیچ‌ها و مسیرهای پرپیچ و خم به کار راننده می‌آید. در مواجهه با این مسیر‌ها بدون نیاز به فشار آنچنانی پدال ترمز می‌توان شاهد تعادل خودرو و به عبارت دیگر هندلینگ بالای آن در این مسیر‌ها بود. در این شرایط انتقال نیرو به چرخ‌های درگیر با سطح زمین بنا به درصد اصطکاک آن‌ها با سطح زمین تقسیم می‌شود و باعث ایستایی بیشتر ماشین در سرعت های بالا می‌شود. کولیوس‌هایی که به ایران وارد می‌شود به کروز کنترل (محدودکننده سرعت) نیز مجهز است و 
سیستم ترمز این خودرو نیز دارای سیستم کمکی الکترونیکی (BA (Braking Assistance است. در مواقع اضطراری که نیاز به ایستادن خودرو در کوتاه‌ترین زمان ممکن باشد این سیستم وارد عمل شده و بدون اینکه نیاز به افزایش فشار روی پدال ترمز باشد خودرو را متوقف می‌کند. 

با سیستم کمک در شیب، کولیوس در سربالایی‌ بدون برگشت به عقب حرکت خود را شروع می‌کند. در سراشیبی‌های تند هم همین سیستم با فشار دادن یک دکمه حرکت خودرو را متعادل می‌کند و بدون فشار دادن پدال ترمز یا گاز، خودرو با سرعت هفت کیلومتر بر ساعت مسیر سراشیبی را در هر سطحی چه آسفالت یا مسیرهای دیگر طی می‌کند. در شاسی‌بلندهای قدیمی‌تر این سیستم با فعال کردن دنده کرال یا‌‌ همان دنده فوق سنگین در اختیار راننده قرار می‌گیرد.
چراغ‌های کولیوس با تاریکی هوا به طور خودکار روشن می‌شود و در سر پیچ‌ها نقطه‌های کور مسیر  را روشن می‌کند. کولیوس همچنین به سیستم هشدار صوتی مانع در جلو و عقب خودرو است و خطر در نقاط کور آینه‌ها را از طریق صوتی به راننده اطلاع می‌دهد. برف‌ پاک‌کن ها هم اتوماتیک است و با بارش باران و برف فعال می‌شود.  
آیینه داخلی این خودرو الکتروکرومیک است و با نور چراغ خودروهای پشتی به تدریج  تیره می‌‌شود تا نور چشم راننده را نزند. آیینه‌های جانبی برقی است و به گرم‌کن مجهز است. مارک سیستم صوتی خودرو BOSE است و بلوتوث و ورودی USB دارد. سیستم تهویه مطبوع آن نیز اتوماتیک با قابلیت تنظیم دو ناحیه با درجه حرارت متفاوت است.
قیمت این خودرو حدود ۱۶۰ میلیون تومان تخمین زده شده است. مدل‌های قبلی این خودرو که توسط یکی از شرکت‌های واردکننده رنو در ایران توزیع شده در گران‌ترین مدل حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان ارزان‌تر از این مدل است. دلیل این اختلاف قیمت به خاطر امکانات بیشتر ماشین و در دست تر بودن خدمات پس از فروش آن عنوان شده است.