نیسان در جشنواره سرعت گوود وود کانسپتی از یک سوپرکار را رونمایی کرد که آن را به دعوت سازندگان بازی گرن توریزمو طراحی کرده است. کانسپت ۲۰۲۰ ویژن گرن توریزمو قرار است یکی از ماشین‌هایی باشد که در سری جدید بازی گرن توریزمو رقابت می‌کند. 
نیسان می‌گوید این خودرو ایده‌ای از سوپرکار نیسان در آینده است اما بسیاری آن را مشقی برای نسل بعدی نیسان جی‌تی-آر دانسته‌اند. 
داریل اسکریون، مدیر طراحی نیسان هم بدون اینکه درباره رابطه این کانسپت با جی‌تی-آر بعدی اظهار نظر کند تایید کرده آنچه اکنون در این کانسپت دیده می‌شود، در مدلهای آینده نیسان به کار گرفته خواهد شد.
«بخش‌هایی در این خودرو هست که در مدلهای دیگر نیسان دیده خواهد شد و بخش‌هایی اشاره به مدلهای سال ۲۰۲۰ دارد.»

طراحی و ساخت این کانسپت در فاصله ۹ ماه و بعد از یک رقابت داخلی در نیسان انجام شد. این خودرو از ماه آینده با بازی گرن توریزمو ۶ عرضه خواهد شد. هنوز اطلاعات فنی (مجازی) این خودرو اعلام نشده اما یکی از مدیران نیسان گفته این خودرو با ایده یک موتور ۳.۵ لیتری هیبرید طراحی شده است. این گفته احتمال استفاده از قوای محرکه هیبرید در نسل بعدی جی‌تی-آر را بیشتر کرده است. 

نیسان یکی از بیست و هشت خودروسازی است که سازندگان بازی گرن توریزمو از آنها دعوت کرده تا برای سری جدید این بازی یک سوپرکار مجازی طراحی کند. پیش از این مرسدس بنز مدل ای ام جی ویژن گرن توریزمو را در نمایشگاه لس‌آنجلس رونمایی کرده بود.