روزنامه دنیای اقتصاد با نگاهی به خودروهایی که قرار است امسال به بازار ایران عرضه شود به مشکلات پیش روی خودروسازان برای ساخت این ماشین‌ها پرداخته است. 
رانا، سمند دیزل، کیا سراتو و مزدا۳ جدید از جمله محصولات تازه‌ای است که خودروسازان قول ساخت آن‌ها را در سال ۱۳۹۱ داده‌اند. 
در بین این محصولات، رانا از همه بیشتر در انتظار رسیدن به خط تولید بوده است. {لینک} این ماشین سه سال است که رونمایی شده است. همزمان با رونمایی از این خودرو، مدیریت ایران خودرو تغییر کرد و ساخت این مدل از فهرست او‌لویتهای مدیریت جدید خارج شد. حتی در مقطعی قرار شد محصولی از چین به جای این خودرو تولید شود اما ایران خودرو دوباره سال گذشته پرونده ساخت این خودرو را از بایگانی بیرون کشید و اعلام کرد که تا پایان سال ۱۳۹۰ پانزده هزار دستگاه از آن را با قیمتی یازده میلیون و پانصد هزار تومانی خواهد ساخت. 
اما در سال گذشته این خودرو به بازار ایران نیامد و تولید آن به سال ۱۳۹۱ موکول شد. از نگاه نویسنده روزنامه دنیای اقتصاد، با وجود وضع تحریم‌ها و افزایش هزینه تولید و انحصار قیمت‌گذاری خودرو در دستان دولت، بعید به نظر می‌رسد رانا را بتوان با قیمتی که سه سال پیش برای این پروژه تعریف شده بود به بازار عرضه کرد.  
«سه سال پیش رانا قرار بود با قیمت پایه یازده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شود و قیمت مدل فول آن سیزده میلیون ۵۰۰ هزار تومان اعلام شد، اما چون شرایط با سه سال پیش فرق کرده است عملا امکان تولید رانا با این قیمت‌ها وجود ندارد. مدیران ایران خودرو هم در آخرین اظهارنظر‌های خود تاکید کرده‌اند رانا قیمتی زیر ۱۵ میلیون تومان خواهد داشت و این «زیر 15 میلیون تومان» می‌تواند ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان هم باشد!»

در صورتی که ایران خودرو نتواند به اندازه کافی قطعه برای این خودرو وارد کند، عرضه این ماشین کم خواهد شد و با توجه به زیاد بودن تقاضا برای این خودرو بدون شک قیمت آن باز هم افزایش خواهد یافت. به علاوه در صورتی که خبر قطع همکاری شرکت پژو با ایران صحت داشته باشد، تأمین قطعات این خودرو که بر روی پلتفرم پژو ۲۰۶ ساخته می‌شود بسیار سخت خواهد بود. 
محصول بعدی ایران خودرو در سال ۱۳۹۱ سمند دیزل است. این خودرو اگرچه به خاطر مصرف کم محصولی جذابی در بازار خواهد بود اما تامین گازوئیل استاندارد برای خودروهای دیزل در ایران هنوز مشکل است. گازوییلی که در ایران تولید می‌شود را به دلیل آلایندگی بالا نمی‌توان در خودروهای سواری استفاده کرد. وزارت نفت وعده داده است امسال در کنار بنزین استاندارد، گازوئیل استاندارد نیز عرضه کند اما این امر هنوز محقق نشده است. 
راه سایپا هم برای تولید کیا سراتو آسان نیست. در صورت تولید سراتو در ایران، قیمت این ماشین نسبت به محصول وارداتی حدود ده میلیون تومان ارزانتر تمام می‌شود. اما «به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین چالش سایپایی‌ها در مونتاژ سراتو، به موضوع محدودیت‌های بین‌المللی برمی‌گردد، زیرا این محدودیت‌ها را شرکت کیا نیز اعمال می‌کند و این به معنای بروز اختلال‌های احتمالی در پروسه تامین قطعات سراتو است.» گروه صنعتی بهمن هم برای تولید مزدا ۳ با موتور ۱۶۰۰ سی‌سی با همین مشکل روبرو است. این کارخانه برای تأمین قطعاتد مزدا ۳ با موتور ۲۰۰۰ سی‌سی که در حال حاضر در این کارخانه تولید می‌شود هم مشکل دارد. 
مشکلات این سه خودروساز به نفع خودروسازانی تمام می‌شود که با کارخانه‌های چینی همکاری می‌کنند. چین همچنان به تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران بی توجه است و به نظر می‌رسد کرمان خودرو و راین خودرو برای تأمین قطعات خود در سال ۱۳۹۱ مشکلی نداشته باشند.