ولوو قصد دارد سال آینده با عرضه ولوو وی۹۰ آئودی را پشت سر بگذارد و بزرگترین عرضه کننده استیشن‌های لوکس در اروپا شود. ولوو امروز عکس و مشخصات وی۹۰ را پیش از رونمایی رسمی این خودرو در نمایشگاه ژنو منتشر کرد.

ولوو شصت سال پیش و با عرضه مدل دوئت، ساخت مدل استیشن را شروع کرد و از آن به بعد فرم خودروی استیشن با نام ولوو عجین شده است. مدل استیشن کنونی این کارخانه، وی۷۰، با اینکه هشت سال از عمرش میگذرد هنوز بعد از آئودی، و جلوتر از مدلهایی جدیدتر از مرسدس-بنز و ب ام و، پرفروش‌ترین استیشن اروپا است.

وی ۹۰ جدید مانند اس۹۰ و اکس‌سی۹۰، دو مدل جدید ولوو بر روی پلتفرمی مشترک به نام «اس پی ای» ساخته شده است. بخش عمده‌ای از وی ۹۰ با سدان اس۹۰ مشترک است. ماشین طوری طراحی شده که خوابیده و اسپرت و در عین حال شیک و لوکس به نظر می‌آید. چراغهای جلو طبق الگوی جدید طراحی مدلهای ولوو با الهام از چکش «تور»، خدای اساطیری اسکاندیناوی، طراحی شده است. ولوو سابقه خود در طراحی متهوارنه چراغهای عقب را ادامه داده و به این ترتیب امضای خود را پای این استیشن ثبت کرده است.

فروش مدلهای لوکس استیشن در سال ۲۰۱۵ در بازار اروپا
طول خودرو ۴۹۳۶ میلی‌متر است که ۱۲۲ میلی‌متر از مدل وی۷۰ بلندتر است. با این حال عرض ماشین کمتر شده است(۲۰۱۹ میلی‌متر در برابر ۲۱۰۶ میلی‌متر) و در نتیجه جای بار از ۵۷۵ لیتر به ۵۶۰ لیتر کاهش یافته است. در عقب خودرو هم برای راحت‌تر شدن به طور اتوماتیک باز و بسته می‌شود.

دو مدل بنزینی، دو مدل دیزل و یک هیبرید از وی ۹۰ به بازار عرضه می‌شود. مدل تی۵ موتور چهار سیلندر توربوی دو لیتری دارد که ۲۵۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل هفت ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۳۰ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت ماشین ۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر اعلام شده است و ۱۵۴ گرم در هر کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند.

نام مدل دوم «تی۶ ای دبلیو دی» است. این مدل از همان موتور چهار سیلندر توربو ۳۲۰ اسب بخار نیرو می‌گیرد. شتابش ۶.۱ ثانیه و حداکثر سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت ماشین به ۷.۴ لیتر افزایش یافته و ۱۶۹ گرم در کیلومتر دی اکسید کربن تولید می‌کند. برخلاف تی۵ که دیفرانسیل جلو است، نیروی موتور تی۶ به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.

گرانترین مدل «تی۸ ای دبلیو دی» است که موتور چهار سیلندر را با یک موتور الکتریکی همراه کرده است. موتور توربو چرخهای جلو و موتور الکتریکی چرخهای عقب را حرکت می‌دهد. قدرت این قوای محرکه همچنان ۳۲۰ اسب بخار است، اما شتاب خودرو به خاطر حضور موتور الکتریکی به ۵.۲ ثانیه کاهش یافته است. مصرف سوخت این مدل ۲.۱ لیتر در هر صد کیلومتر است و تنها ۴۷ گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر تولید می‌کند.

ولوو وی۹۰

مدلهای دیزل «دی۴» و «دی۵ ای دبلیو دی» نام دارد. موتور این دو خودرو هم چهار سیلندر توربو است. دی۴، صد و ۹۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند، شتابش ۸.۵ ثانیه و حداکثر سرعتش ۲۲۵ کیلومتر در ساعت است. مصرف سوخت دی۴ چهار و نیم لیتر در هر صد کیلومتر است. قدرت دی۵ دویست و ۳۵ اسب بخار است، شتابش ۷.۲ ثانیه و مصرف سوختش ۴.۹ لیتر در هر صد کیلومتر است.

داخل خودرو به مدل اس۹۰ و اکس‌سی۹۰ بسیار شبیه است. طراحان ولوو تلاش کرده‌اند به مفهوم «خودروی لوکس» نگاهی متفاوت از خودروسازان آلمانی بیاندازند. برای همین فضای داخل خودرو در عین لوکس‌بودن ساده و باز است.

سیستم بسیار پیشرفته رانندگی نیمه خودکار و یکی از پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی از جمله امکانات منحصر به فردی است که در این مدل به خریداران عرضه می‌شود.

نیمی از خودروهای لوکس بزرگ که سال گذشته در اروپا فروخته شد استیشن بوده است. با سابقه خوب ولوو در این بخش از بازار، شکی نیست که وی۹۰ می‌تواند فاصله‌اش را با بنز و ب ام و بیشتر کند و از آئودی جلو بزند. مشکل وی۹۰، استیشن‌های رقیب نیست، بلکه شاسی‌بلندهایی است که در طول چند سال گذشته سهم  استیشن‌ها در بازار را گرفته‌اند و باعث شده‌اند محبوبیت این نوع خودرو رفته رفته کم شود.