ایندیپندنت: مارتین ویتمارش، مدیر تیم فرمول یک مک‌لارن پس از عملکرد استثنایی هفته گذشته لوییس همیلتون، راننده بریتانیایی این تیم، در جایزه بزرگ استرالیا معتقد است که تیمش می‌تواند ردبول را شکست دهد.  

سرعت مک‌­لارن در طول چند هفته مانده به مسابقه رضایت بخش نبود، اما لوییس همیلتون در روز زمان گیری موفق شد دومین زمان را کسب کند و بعد از سباستین وتل از تیم ردبول مسابقه را از خط دوم شروع کرد. هم تیمی او جنسون باتن هم  سرعت خوبی داشت و در زمان گیری چهارم شد.

موفقیت مک­لارن به خاطر تغییرات و تنظیماتی تازه‌ای بود که مکانیک‌های تیم تنها چند روز پیش از مسابقه روی ماشین انجام داده بودند. ویتمارش در این باره گفت «‌حقیقتش، اول فکر نمی‌کردیم که بشود این تغییرات را به‌موقع انجام داد، برای همین  ده روز گذشته را به هیچ چیز به جز این فکر نکردیم و تمام تمرکز تیم روی این مسأله بود. فردا هم دوباره دور هم جمع می­شویم تا ببینیم چه کارهایی می‌شود برای مسابقه مالزی انجام داد.‌»

مک­‌لارن در استرالیا در مراقبت از لاستیک‌ها، که امسال نقش تعیین کننده‌ای در پیروزی یا شکست تیم‌ها دارد، بسیار بهتر از دیگر تیم‌ها عمل کرد. همیلتون و باتن هردو توانستند استهلاک تایرهای جدید پیرلی را به خوبی کنترل کنند. اما باتن هنگام سبقت از فلیپه مسا، دچار خطا شد و داوران او را مجبور کردند تا به عنوان جریمه یک دور از گاراژ عبور کند و زمان از دست رفته باعث شد تا او مقام سوم را از دست بدهد.

ویتمارش می­گوید «‌هر دو راننده ما باید روی سکو می‌رفتند، با اینکه لوییس به اندازه سباستین [‌وتل] سریع نبود، اما به نظرم تا وقتی که کف ماشینش اشکال پیدا نکرده بود خیلی هم از او عقب‌تر نبود.

فکر می­کنم او بهتر از ردبول و فراری از لاستیک‌هایش مراقبت کرد. این امیدوارکننده‌ است.   مخصوصاً در مسابقه [بعدی] در سپانگ [مالزی] که معمولاً دوام تایرها خیلی کم است.  پس اگر بعضی تیم­ها مجبور شوند سه بار برای تعویض تایربه گاراژ بروند و ما دو بار این کار را بکنیم، شاید همین باعث برتری ما شود. باید ببینیم اوضاع چطور پیش می­رود.‌»

در حالی‌ که فراری در استرالیا اصلاً سریع نبود و باید در فاصله دو مسابقه فکری به حال ماشینش بکند، کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول می‌گوید که اصلاً درباره عمل‌کرد تیمش در مسابقه بعدی نگران نیست.  

او در این باره گفت «‌‌مک­لارن پیشرفت فوق‌العاده‌ای کرده است. آن‌ها تیم بزرگی هستند و همیشه در طول فصل پیشرفت زیادی می­کنند. اما فصل قبل پیشرفت ما بهتر از آنها بود. سال قبل از آن هم همین طور و امسال هم مصمم هستیم تا همین کار را بکنیم. فکر می­کنم ما از سال قبل برای قهرمانی و تحمل فشاری که حتماً امسال بیشتر خواهد بود، مجهز تریم.‌»

«‌فکر نمی­کنم هجده مسابقه بعدی برای ما به راحتی استرالیا باشد. فراری حتماً با قدرت بیشتر برخواهد گشت. مک­لارن هم مسلماً بیکار نخواهد نشست. آنها هفته پیش برای رسیدن به مقامی که به دست آوردند کار بزرگی انجام دادند. اما ما هم چیزهایی در چنته داریم و نحوه علکرد تیم معرکه است.‌»

ویتمارش هم معتقد است که امسال  رقابت  بسیار نزدیک خواهد بود.  او با شوخی در این باره می­گوید «‌اگر پیشرفت­مان در ده روز آینده مثل ده روز پیش باشد، گمانم کارمان آسان خواهد بود. برای موفقیت باید همواره تلاش کرد. اگر ردبول این کار را نکند، ما جلو می‌زنیم، اما مطمئنم که آنها هم همه تلاش­شان را خواهند کرد. آنها تیم قوی­ای هستند.‌»