مک‌لارن مدلی با سقف الکتریکی از MP4-12C ساخته است که می‌تواند تا ۳۱۵ کیلومتر در ساعت سرعت بگیرد. 
با اینکه این مدل چهل کیلوگرم سنگیتر از مدل سقف دار است، شتاب صفر تا صد آن بدون تغییر مانده و ۳.۱ ثانیه است.
سقف MP4-12C اسپایدر دو تکه است و در پشت صندلی‌ها مخفی می‌شود. این سقف آنقدر کوچک طراحی شده تا پوشش شیشه‌ای موتور حفظ شود. برداشتن و گذاشتن سقف تنها ۱۷ ثانیه طول می‌کشد و می‌توان تا سرعت ۳۵ کیلومتر در ساعت هم سقف را باز و بسته کرد. شیشه عقب را هم می‌توان مستقل از سقف بالا و پایین برد. هنگامی‌ که ماشین بدون سقف باشد این شیشه نقش بادشکن را بازی می‌کند و در صورت بالا بودن سقف برای تهویه هوا می‌توان آن را پایین داد. 
مک‌لارن همراه با این ماشین دو چمدان هم به خریداران تحویل می‌دهد که برای جاشدن در فضای ۵۲ لیتری پشت صندلی‌ها طراحی شده است.
موتور این ماشین هشت سیلندر با حجم ۳.۸ لیتر است و می‌تواند ۶۱۶ اسب بخار نیرو تولید کند. اگر چه شتاب صفر تا صد مدل اسپایدر با مدل کوپه یکی است اما شتاب این خودرو برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر ۰.۲ ثانیه کمتر از کوپه است. 
این خودرو در آمریکا طرفدار زیادی خواهد داشت و این بازار مهمترین انگیزه مک‌لارن برای تولید یک مدل روباز بوده است. مک‌لارن از الان سفارش برای این خودرو را با قیمت ۱۹۵ هزار و ۵۰۰ پوند قبول می‌کند که ۱۹ هزار و ۵۰۰ پوند گرانتر از مدل کوپه است. اولین خودروها در پاییز هب خریداران تحویل داده خواهد شد.