میتسوبیشی بعد از چند سال نمایش کانسپت‌های مختلف، بالاخره از ساخت یک شاسی بلند جدید خبر داد. «میتسوبیشی اکلیپس کراس» با شکلی شبیه به فرم کوپه از کانسپت XR-PHEV الهام گرفته شده است.

این خودرو از مدل ای‌اس‌اکس بزرگتر و از آوتلندر کوچکتر است و به این ترتیب رقیبی مستقیم برای نیسان قشقایی خواهد بود.

میتسوبیشی در سالهای اخیر چندان وضعیت خوبی نداشته است و تنها با موفقیت آوتلندر است که توانسته سرپا بماند. میتسوبیشی در این سال‌ها چندان نتوانست از رونق بازار خودروهای شاسی بلند سودی ببرد.

خودروی نجات

این کارخانه حالا بخشی از گروه خودروسازی رنو-نیسان است. کارلوس گون، مدیر پیشین رنو-نیسان قرار است همانطور که نیسان را از ورشکستگی نجات داد، میتسوبیشی را هم دوباره به اوج ببرد.

طلیعه این آینده خوش، اکلیپس کراس است. این خودرو بدون شک فروش میتسوبیشی را زیاد خواهد کرد و این کارخانه را برای جهش آماده می‌کند.

دو موتور مختلف برای اکلیپس در نظر گرفته شده است. موتور یک و نیم لیتری بنزینی توربو با جعبه دنده اتوماتیک هشت سرعته، که گفته می‌شود می‌توان دنده‌ها را در آن به صورت دستی هم عوض کرد؛ و موتور ۲.۲ لیتری دیزل با جعبه دنده هشت سرعته اتوماتیک.

میتسوبیشی اکلیپس کراس

طراحی ژاپنی

از نظر ظاهری می‌توان شباهت‌هایی با دو شاسی بلند دیگر میتسوبیشی در این خودرو دید. اما نگاه طراحی میتسوبیشی بعد از چند سال آزمون و خطا با کانسپت‌های مختلف، در حال تغییر است و اکلیپس به خوبی این تغییر را نمایش می‌دهد. شیشه‌های باریک‌تر و سقف شیبدار، خودرو را اسپرت‌تر نشان می‌دهد. همزمان میتسوبیشی همراه با دیگر خودروسازان ژاپنی سبکی منحصر به فرد از نگاه شرقی به طراحی خودرو را به نمایش گذاشته است. نگاهی که میتسوبیشی امیدوار است، علاوه بر متفاوت بودن از خودروهای آلمانی و اروپایی، در بازار چین علاقه‌مندان زیادی داشته باشد.

داخل خودرو لوکس‌تر از رقبا طراحی شده است. خطوط افقی باعث شده فضا بزرگ‌تر دیده شود و با قرار دادن نمایشگر روی شیشه جلو و کنترل تاچ‌پد، میتسوبیشی تلاش کرده تا کمی پیچیده‌تر از رقبای هموطنش دیده شود.

میتسوبیشی اکلیپس کراس از سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه خواهد شد.