میتسوبیشی کانسپتی که قصد دارد در نمایشگاه خودروی پاریس رونمایی کند را معرفی کرد. این کانسپت به نام GT-PHEV یک خودروی شاسی بلند است که طبق استراتژی کارخانه ژاپنی از قوای محرکه هیبرید-الکتریکی نیرو میگیرد.

طرح‌هایی که میستوبیشی از این خودرو منتشر کرده، یک شاسی بلند بزرگ را نمایش می‌دهد که در همگام با الگوی طراحی کانسپت‌های چند سال اخیر کارخانه شکل داده شده است. میتسوبیشی صورت جدید مدلهایش را «سپر دینامیک» نامیده.

میتسوبیشی جی‌تی ائی‌اچ‌پی‌وی میتسوبیشی جی‌تی ائی‌اچ‌پی‌وی

این چهره با جلو پنجره‌ای سه بعدی بزرگ تجسم شده که از چهار گوشه به چراغهای ال‌ائی‌دی باریک وصل می‌شود و دو چراغ بزرگ در حفره‌ای در دو گوشه خودرو قرار داده شده است.

نام PHEV کانسپت نمایانگر قوای محرکه خودرو است. سیستم هیبرید میتسوبیشی از سه موتور استفاده می‌کند و میتسوبیشی ادعا کرده این کانسپت می‌تواند تنها با موتور الکتریکی ۱۲۰ کیلومتر حرکت کند و با اضافه شدن موتورهای دیگر بردش ده برابر می‌شود.

باتری‌های قوی‌تر

باتری‌هایی که در این کانسپت استفاده شده، ترکیبی است که نسل بعدی خودروهای میتسوبیشی از آن بهره خواهد گرفت. نام GT به گفته کارخانه مخفف Ground Tourer است. دلیل انتخاب این نام این است که کانسپت «می‌تواند مسافتی‌ طولانی را در جاده‌های ناهموار حرکت کند». طبیعتا برای انجام این کار خودرو دو دیفرانسیل است.

سیستم هوشمند تازه‌ای هم در این کانسپت طراحی شده که اطلاعات هواشناسی و زمین‌شناسی را جمع آوری کرده و با استفاده از آن حرکت روی جاده و مصرف سوخت را مدیریت می‌کند.

میتسوبیشی جی‌تی ائی‌اچ‌پی‌وی

داخل ماشین با چرم بورگاندی تزیین شده که با رنگ سقف هماهنگ است. میتسوبیشی می‌گوید این خودرو نمایشگر نسل بعدی شاسی بلندهای لوکسش است و به این ترتیب در صورت تولید احتمالا گران‌ترین مدل کارخانه خواهد بود.

در کنار این کانسپت، کانسپت eX میتسوبیشی هم در پاریس حاضر خواهد بود. میتسوبیشی تصمیم گرفته است براساس این کانسپت، که پارسال در نمایشگاه توکیو رونمایی شد، مدلی به بازار عرضه کند. این خودرو رقیب الکتریکی نیسان جوک خواهد بود.

mitsubishi-ex