به گواه آمار و ارقام صنعت خودرو هنوز یک حرفه مردانه است اما سهم زنان در این صنعت رو به افزایش است. مهمترین مثال «مارى بارا»، مدیر بزرگترین خودروساز آمریکا، جنرال موتورز است. مانند او گروه اندک اما رو به افزایشى از زنان هستند که رفته رفته نقشهاى کلیدى در مدیریت، طراحى و مهندسى خودرو برعهده میگیرند.

میشل کریستنسن، طراح بدنه «آکورا ان‌ اس اکس» هم یکی دیگر از این نمونه‌ها است. او اولین زنی است که در صنعت خودرو یک سوپرکار طراحی کرده است. کریستنسن اندکی بعد از رونمایی کانسپت ان‌اس‌اکس در سال ۲۰۱۲ به این پروژه پیوست و مسئول گروهی هشت نفره بود که در نهایت نام ان‌اس‌اکس را دوباره زنده کرد.

مهمترین وظیفه‌ای که به او محول شده بود این بود که خودرو حداکثر شباهت را به کانسپت داشته باشد. او می‌گوید مدیرانش «طرحی زنده با حسی سه بعدی میخواستند»

آکورا ان اس اکس

میشل کریستنسن ۳۴ ساله طراحی را در کالج طراحی مرکز هنر در پاسادنا در ایالت کالیفرنیای آمریکا یاد گرفت. می‌گوید وقتی بچه بود به پدرش در گاراژ در تعمیر ماشین‌های اسپرت آمریکایی کمک می‌کرد و همین باعث شد مانند بقیه خانواده عشق ماشین شود.

وقتی برای ورود به دانشگاه اقدام می‌کرد در نمونه‌ کارهایش یک طرح خودرو هم نبود. «از نقاشی آرکلیک، تا طبیعت بیجان، طراحی از حیوانات و مردم، همه چیز بود به جز خودرو …»

کریستنسن میگوید وقتی در دبیرستان بود اتفاقی با شغل طراحی خودرو آشنا شد و وقتی فکر کرد دید بهترین ترکیب از دو کاری است که همیشه دوست داشت انجام دهد: هنر و ساختن یک چیز تازه برای مردم. علاقه‌اش به ماشین هم مزید بر علت شد تا دست به کار شود.

آکورا ان اس اکس

بعد از کمی تحقیق متوجه شد مرکز هنر که از معتبرترین مدرسه‌های طراحی خودرو در جهان است چندان از او دور نیست. برای همین به آنجا رفت و نقاشی‌هایش را نشان داد و گفت می‌خواهد طراح خودرو شود. آنجا بود که فهمید برای ورود به دانشگاه باید طراحی چند خودرو در نمونه کارهایش داشته باشد.

پیش از پیوستن به آکورا، برند لوکس هوندا، برای جنرال موتورز و هوندا کار کرده بود و قبل از اینکه آکورا طراحی سوپر کار خود را به میشل بسپرد، در طراحی مدلهای ZDX و RLX آکورا همکاری کرده بود که هیچکدام به هیجان ان‌اس‌اکس نبودند.

هوندا نسل اول ان‌اس‌کس را بین سالهای ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۵ فروخت. با اینکه موتور ماشین کوچکتر از رقیبانش بود با خودروهایی نظیر آئودی آر۸ و فراری ۴۵۸ و پورشه ۹۱۱ توربو مقایسه می‌شد و اعتبار خوبی برای کارخانه ژاپنی به ارمغان آورد. بعد از چند سال وقفه هوندا و برند لوکس آمریکایی‌اش، آکورا، نسل جدید این خودرو را به بازار عرضه می‌کنند. این بار با قوای محرکه هیبرید که به گفته کارخانه ژاپنی بیش از ۵۵۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند.

آکورا ان اس اکس

در طراحی یک سوپرکار بیشتر از آن که زیبایی اولویت داشته باشد ابعاد فنی مهم است. اکثر بخش‌های بدنه باید با توجه به قابلیت‌های فنی که از سوپرکار انتظار می‌رود مهندسی شود. میشل کریستنسن می‌گوید او و گروه طراحی ان‌اس‌اکس همه تلاش خود را کرد تا این خودرو مانند یک مجسمه طراحی شود «مجسمه‌ای که چراغ‌های جلو مانند نگینی درخشان در آن بدرخشد، شخصیت داشته باشد و جدی و خشن باشد.»

علاقه میشل به دنیای مد هم در طراحی ان‌اس‌اکس تاثیر گذاشته است. به عقیده او طراحی بدنه مانند طراحی لباس شب و پوشاندن آن بر مانکن است. به عقیده این طراح جوان کفش و ماشین از جهاتی به هم شبیه‌اند. هر دو فرم‌هایی پیچیده‌اند که انسان را میپوشانند.

میشل کریستنسن اما به تازگی این فرصت را داشت تا کانسپتی تازه برای آکورا طراحی کند. کانسپت پرسیژن که در نمایشگاه دیترویت رونمایی شد و قرار است ظاهر نسل جدید مدلهای آکورا را شکل دهد.

خود او اما هنوز علاقه‌ خانوادگی به ماشین‌های آمریکایی را حفظ کرده است. محبوب‌ترین ماشین او شورلت شول مدل ۱۹۶۵ است.  خودرویی که می‌گوید طرح آن ساده و زیبا است و هیچوقت قدیمی نمی‌شود.

آکورا ان اس اکس