ماشین‌های مینی در آینده ممکن است برخلاف رویه کنونی به هیچ وجه به مینی کلاسیک که الکساندر ایسیگونیاس در سال ۱۹۵۹ طراحی کرد شبیه نباشد. این پیام تازه مینی است که آن را با رونمایی از کانسپت «سوپرلاگرا ویژن» در ایتالیا مطرح کرده است. 
مینی می‌گوید به دنبال «ابر قهرمانانی» جدیدی است تا فصلی تازه را در این کارخانه آغاز کنند. به گفته پیتر شوارتزنبائر، مدیر مینی کانسپت دونفره سوپرلاگرا ویژن با فرم بدنه تازه‌اش به خوبی می‌تواند در بین محصولات مینی قرار بگیرد. «در مدیریت یک برند موفق هیچوقت نباید دست از بررسی کشید.»
آقای شوارتزنبائر که در عین حال مدیریت برند رولزرویس را هم در گروه ب ام و برعهده دارد می‌گوید این خودروی دو نفره می‌تواند با قیمت پایه ۳۵ هزار یورو به بازار عرضه شود. او در عین حال میگوید تولید چنین خودرویی مشروط به موافقیت هییت مدیره ب ام و است. 

مینی این کانسپت را با کمک کارخانه ایتالیایی تورینگ سوپرلاگرا ساخته است. «کارزوریا تورینگ سوپرلاگرا» خودروسازی کوچک ایتالیایی در میلان است که هشتاد سال از تاسیس آن می‌گذرد. سوپرلاگرا به زبان ایتالیایی به معنی سبک است و تخصص این کارخانه هم ساخت ساختارهایی با وزن سبک برای خودرو است. 
تنها شباهت این دو نفره کوچک با مدل هچ‌بک مینی چراغهای جلوی ماشین است. در بخش‌های دیگر طراحان از فرم‌های کلاسیک مینی الهام گرفته‌اند اما نتیجه شباهت مستقیمی به مینی ندارد. همچنین فرم‌های آشنای خودروهای تورینگ هم در این کانسپت به خوبی دیده می‌شود. 

به رسم رودسترهای کلاسیک اروپایی، کاپوت ماشین کشیده و فاصله دو محور خودرو زیاد است. چراغ‌های عقب هم شبیه به پرچم بریتانیا طراحی شده و در ساخت آنها مانند خودروهای جدید مینی بر تکنولوژی چراغ‌های ال ائی‌ دی تاکید شده است. در وسط صندوق عقب هم باله‌ای قرار داده شده است. 
قوای محرکه این خودرو الکتریکی است و شاسی آن به طور کامل از فیبرکربن ساخته شده است. 
گروه ب ام و حامی مالی اصلی جشنواره خودروهای کلاسیک کنکورسو دلگانزا ویلا دِسته در ایتالیا است. این جشنواره از سال ۱۹۲۹ در بهار در کنار دریاچه کومو برگزار می‌شود.