بیشترین انتقادی که در سال‌های اخیر از مینی می‌شده این بوده که ماشین‌های ساخت این شرکت در حقیقت مینی‌ یا کوچک نیست.

تازه‌ترین کانسپت این شرکت که نامش راکت‌من است، پاسخی به این انتقاد است. راکت‌من ماشینی هم اندازه مینی اصلی است که در سال ۱۹۵۹ ساخته شد. طول آن  ۳۴۱۹ میلی متر، عرضش ۱۹۰۷ میلی متر و ارتفاعش ۱۳۹۸ میلی متر است.

نوآوری‌های زیادی در این ماشین وجود دارد. از همه جالب‌تر استفاده از دو لولا برای درها است که باعث می‌شود سوار و پیاده شدن سرنشینان راحت‌تر باشد. این ماشین برای سه نفر صندلی دارد و بالش کوچکی برای سرنشین چهارم که اگر سوار ماشین شود، تنها می‌تواند مسیر‌های خیلی کوتاه را تحمل کند.

رنگ‌ چراغ‌های داخل ماشین تغییر می‌کند و صندوق عقب بخشی دارد که مثل کشو باز می‌شود و می‌شود آنرا در اندازه‌های مختلف تنظیم کرد و نسبت بین جای بار و جای نشستن را تغییر داد. دستگاه‌های الکترونیکی ماشین هم از طریق یک گوی که در میان فرمان قرار داده شده است کنترل می‌شود.

mini_rocketman_19

یان رابرتسون، مدیر فروش و بازاریابی ب ام و و مینی می‌گوید که مینی این کانسپت را برای بررسی استقبال خریداران درست کرده است اما او در مصاحبه‌ای که مجله اتوکار در شماره اخیر خود آن را چاپ کرده به طور تلویحی تأیید کرد که این مدل به زودی به بازار عرضه خواهد شد. اما تولید این ماشین احتمالاً به بعد از عرضه نسل تازه مینی در سال ۲۰۱۴ موکول خواهد شد.

هنوز اطلاعاتی درباره نیروی محرکه این ماشین منتشر نشده است اما با توجه به معرفی برند جدید I توسط ب ام و که قرار است ماشین‌های با آلودگی کم تولید کند، بعدی نیست که مینی جدید هم نیروی محرکه خود را از این ب ام و های تازه بگیرد.