در تازه‌ترین فهرست منتشر شده از خودروهای مجاز برای واردات به ایران در سال ۱۳۹۱ {+} نام ۶۳ خودرو که ورودشان سال گذشته مجاز بود حذف شده و تنها ۹ مدل مرسدس بنز برای واردات مجاز اعلام شده است. 
این در حالی است که در آخرین فهرستی که سازمان توسعه تجارت ایران در دی ماه گذشته منتشر کرد ۷۲ خودرو برای واردات مجاز اعلام شده بود  {+} که در آن مدل‌هایی از مازراتی، فیات، آلفارومئو، هیوندای، نیسان، رنو، سوزوکی، اپل و ام جی دیده می‌شد. 
اکنون تنها به شرکت ستاره تجارت ایران، واردکننده محصولات مرسدس بنز اجازه داده شده مدل‌های C350، CL500، CLS500، S350 4MATIC، S350L، E350 CABRIOLET، E350، S350 را تا آخر شهریور به ایران وارد کند.
برای واردات خودرو به ایران، خودروها باید نمایندگی خدمات پس از فروش، گواهی استاندارد و گواهی بهینه سازی مصرف سوخت و محیط زیست داشته باشند. 
حمید صافدل، رئیس سازمان توسعه تجارت ایران همزمان با انتشار فهرست جدید گفته شرایط واردات خودرو به ایران تغییری نکرده است {+}. 
در شرایطی که خبری مبنی بر تغییر وضعیت واردکنندگان مارک‌های دیگر خودرو  از دی ماه گذشته تا کنون منتشر نشده، حذف نام این خودروها از فهرست عجیب است و سازمان توسعه تجارت ایران در این باره توضیحی نداده است. 
این اتفاق با انتشار اخبار گسترده‌ای از توقف همکاری خودروسازان جهان با ایران همراه شده است. در هفته گذشته پژو-سیتروئن، هیوندای و پورشه تأیید کردند که به دلیل تحریم‌های اقتصادی همکاری خود با ایران را قطع خواهند کرد.