وزیر امور اقتصاد و دارایی ایران در گفت‌وگو با روزنامه نیکی ژاپن اعلام کرد «رنو ممکن است در ماه جاری با کارخانه سایپا قرارداد ببندد». علی طیب‌نیا گفته است قرارداد رنو و سایپا، شبیه قراردادی است که بین ایران خودرو و پژو امضا شده است.

رنو پس از تشدید تحریم‌ها، سطح فعالیتش در خودروسازی ایران را به شدت کاهش داد و امیدوار ماند تا با لغو محدودیت‌های بین‌المللی، دوباره فعالیت خود در «جاده مخصوص» را احیا کند. پس از توافق هسته‌ای و در طول چند ماه گذشته رنو ابراز علاقه کرده بود تا کارخانه پارس خودرو را از گروه خودروسازی سایپا بخرد. پیشنهادی که خودروساز ایرانی با آن مخالفت کرده بود.

تجربه تلخ رنو در همکاری با خودروساز ایرانی در پروژه ال۹۰، این کارخانه را برآن داشته تا چرخه تولید محصولاتش را به طور کامل در اختیار بگیرد. اما سایپا از ترس اینکه با این کار رقیبی برای خود بتراشد، از فروش پارس خودرو طفره می‌رود. گزارش‌های تایید نشده‌ای منتشر شده که رنو شرط حضورش در بازار ایران را مالکیت سهام پارس خودرو قرار داده است. حالا باید دید این کارخانه که از رقیب هموطنش عقب افتاده با چه قراردادی تولید در جاده مخصوص را از سر میگیرد.

پیشینه خبر

«چرا خودروسازان ایران به رنو کارخانه نمی‌فروشند»

«کارلوس گون: رنو آماده گسترش حضورش در ایران است»

«داستان پرفراز و نشیب رنو در ایران»

آقای طیب نیا در مصاحبه خود از تویوتا و دیگر خودروسازان ژاپنی دعوت کرده تا با سرمایه‌گذاری جدی در بازار ایران، فن‌آوری‌های خود را به این کشور منتقل کنند. او گفته است می‌خواهد خودروسازان ژاپنی به اندازه خودروسازان فرانسوی در بازار ایران سهم داشته باشند.

حتی با فرض علاقه خودروسازان ژاپنی، تحقق چنین موضوعی دستکم در کوتاه‌مدت ممکن نیست. با قطعی شدن همکاری رنو و سایپا و قرارداد پژو و ایران خودرو و حضور قریب‌الوقوع سیتروئن، به نظر می‌رسد خودروسازان فرانسوی سهم اصلی در بازار خودروی ایران را در اختیار خواهند گرفت و خودروسازان دیگر جهان فرصت زیادی در بازار نخواهند یافت.

در بین خودروسازان فرانسوی هم فعلا این پژو است که پیشتاز است و باید دید آیا رنو می‌تواند با آوردن محصولاتی متنوع‌تر رقابت فرانسوی‌ها را در بازار ایران داغ‌تر کند.