تحقیق انجمن قطعه‌سازان ایران نشان می‌دهد که تولید خودرو ایران در سال جاری ممکن است تا شصت درصد کاهش یابد. روزنامه دنیای اقتصاد در مقاله‌ای ضمن انتشار نتایج این تحقیق گزارش داد که خودروسازان ایران در ۵۱ روز اول سال کمتر از نیمی از برنامه‌های تولید خود را محقق کردند.
با این ترتیب انجمن قطعه سازان ایران پیش‌بینی کرده است که امسال در بهترین حال خودروسازان ایران می‌توانند شصت درصد برنامه تولید خود را اجرا کنند و یک میلیون و ۲۱۰ هزار دستگاه خودرو تولید کنند. 
براساس بدترین سناریوی پیش‌بینی شده ۴۰ درصد برنامه تولید اجرا خواهد شد و براساس سناریوی سوم که انجمن قطعه سازان آن را «سناریوی محتمل» نامیده است، خودروسازان تنها می‌توانند ۴۹ درصد برنامه‌های خود را اجرا کنند. 
این در حالی است که تازه‌ترین آمار انجمن خودروسازان نشان می‌دهد که تولید در ماه فروردین به پایین‌ترین سطح در سه سال گذشته رسیده است. 
با این حال مقامات دولت ایران وجود مشکل در صنعت خودروسازی ایران را تکذیب می‌کنند و کاهش تولید را طبیعی می‌دانند. 
مهدی غضنفری، وزیر صنعت، معدن و تجارت به خبرنگاری ایسنا گفته است کاهش سی‌درصدی تولید خودرو در فروردین به خاطر سیاست‌های فصلی خودروسازان است و این کارخانه‌ها در فصل‌های پرمصرف مثل اواخر زمستان، تولید خود را افزایش خواهند داد. 
این درحالی است که تولید خودرو در ماه فروردین در مقایسه با فروردین سال گذشته سی درصد کاهش یافته است. با این حال وزیر صنعت می‌گوید هنوز گزارشی از بروز مشکل در صنعت خودروسازی ایران به دستش نرسیده است. 

پراید ۳۵ میلیونی
انجمن قطعه‌سازان اعلام کرده است که قیمت خودرو با نرخی کمتر از قیمت دیگر کالاهای مصرفی افزایش یافته است. بررسی‌های این انجمن نشان داده که متوسط شاخص بهای کالای مصرفی از ۱۰۰ واحد سال ۱۳۷۶ به بیش از ۷۶۰ واحد در پایان سال ۹۰ رسیده، حال آنکه نرخ تورم در قیمت خودرو در همین بازه زمانی، از ۱۰۰ به ۱۴۴ افزایش پیدا کرده است. در صورتی که قیمت خودرو با نرخی مشابه با دیگر کالاهای مصرفی گران می‌شد، قیمت پراید امروز باید ۳۵ میلیون تومان بود.
آن طور که انجمن قطعه‌سازان در تحقیق خود آورده، افزایش نرخ ارز، تحریم‌های بین‌المللی، تثبیت قیمت‌های نسبی خودرو در بازار آزاد و افزایش قیمت مواد اولیه در کنار افزایش دستمزد، محدودیت در تامین نقدینگی و کاهش سود، مهمترین مشکلات پیش روی صنعت خودرو است.