لندروور اعلام کرده است که در نمایشگاه فرانکفورت قصد دارد از کانسپتی رونمایی کند که مبنای ساخت نسل تازه‌ای از مدل دیفندر خواهد شد. 
به نظر می‌رسد این خودرو براساس نمونه‌ای ساده‌تر از شاسی مدل دیسکاوری ساخته شود اما در عین حال گفته شده است که لندروور سیستمی مختص خود خواهد داشت. در هر حال آنچه که با اطمینان می‌توان درباره مدل بعدی گفت این است که این خودرو با همه اتاق‌های نسل فعلی عرضه خواهد شد و به همان اندازه قادر به حرکت در جاده‌های ناهموار خواهد بود. 
لندروور رقابت در بازاری که دیفندر در آن قرار دارد را بسیار سخت عنوان کرده است که نمی‌توان در آن با قیمت‌های بالا خودرویی را به بازار عرضه کرد. با این حال رسم این شرکت همیشه این بوده که نسل‌های جدید ماشین‌هایش همیشه گرانتر از مدل‌هایی بوده است که جانشین‌شان می‌شدند. 
لندروور، یکی از قدیمی‌ترین خودروهای جهان است که اولین بار در سال ۱۹۴۸ ساخته شد.
در سال ۱۹۴۷ در حالی که شرکت روور هنوز با مشکلات بعد از جنگ جهانی دوم دست به گریبان بود،  ماریس ویلکز، طراح روور، با هدف ساخت یک ماشین چند منظوره که بتوان از آن در زمین‌های کشاورزی و کارهای صنعتی سبک استفاده کرد، و با الهام از جیپ ویلیز آمریکایی، لندروور سری یک را طراحی کرد.  

روور که در طول جنگ به ساخت هواپیما مشغول بود، برای ساخت بدنه این ماشین از بازمانده‌های بدنه آلومینیومی هواپیماهای جنگی استفاده کرد که در آن سال‌ها بلااستفاده مانده بود ساخته شد. 
استقبال از این مدل برای استفاده های غیر صنعتی و کشاورزی باعث شد  تا به سرعت مدل‌های سواری این لندروور هم به بازار عرضه شود. 
در اوایل دهه هشتاد سیستم نامگذاری ماشین تغییر کرد و ماشین‌ها با عدد فاصله ماشین نامگذاری شد و بالاخره در سال ۱۹۹۰ نام این ماشین به دیفندر تغییر کرد. 
در سال ۱۹۹۲ لندروور ادعا کرد که هفتاد درصد ماشین‌هایی که تا آن سال ساخته شده بود هنوز استفاده می‌شده است.  
قرار است نسل جدید دیفندر در سال ۲۰۱۵ به بازار عرضه شود. 
عکس: لندروور