آئودی نسل جدید مدلهای A5 و S5 را رونمایی کرد. جدیدترین رقیب ب ام و سری۴ و مرسدس کلاس سی کوپه از نظر ظاهری اندکی با نسل کنونی تغییر کرده اما از نظر فنی دگرگون شده و سبک‌تر و چابک‌تر شده است.

نسل جدید کوپه آئودی بر روی پلتفرم مدل A4 ساخته شده که پارسال به بازار عرضه شد. آئودی مثل همیشه کسانی که منتظر تغییری عمده در ظاهر خودروی جدید بودند را ناامید کرد. اگرچه وقتی خودروی قدیمی و جدید را کنار هم ببینید، تغییرات واضح است. آئودی می‌گوید به جای به کارگیری تفکری تازه در طراحی تصمیم گرفته همان فلسفه طراحی را به روز کند.

در این به روز آوری، جلوپنجره ماشین پهن‌تر شده و در مقایسه با A4 کاپوت ماشین عضلانی‌تر شده است. چراغ‌های عقب هم باریک‌تر شده است. در کل تغییرات ظاهری خودرو باعث شده ضریب آئرودینامیک خودرو تنها ۰.۲۵ باشد.

مدل قوی‌تر S5 ظاهری اسپرت‌تر دارد و چرخ‌های ۱۹ اینچی دارد و اندکی بعد از عرضه به بازار میتوان چرخهای ۲۰ اینچی برایش سفارش داد. بدنه ماشین تا ۶۰ کیلوگرم از نسل کنونی سبکتر است.

آئودی ای۵

ای۵ با دو موتور بنزینی و سه موتور دیزل به بازار عرضه می‌شود که از ۱۹۰ اسب بخار تا ۲۸۶ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. آئودی می‌گوید مصرف سوخت این موتورها ۲۲ درصد کمتر از نسل کنونی است. خودرو را می‌توان با دنده اتوماتیک و دستی سفارش داد و البته سیستم دو دیفرانسیل مشهور آئودی، کواترو هم در این خودرو عرضه می‌شود.

اس۵ که قوی‌ترین مدل در این سری است موتور سه لیتری شش سیلندر دارد. موتور جدید ۳۵۴ اسب بخار نیرو تولید می‌کند که ۲۱ اسب بخار از مدل کنونی بیشتر است. شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت خودرو ۴.۷ ثانیه است و حداکثر سرعت به صورت الکترونیکی به ۲۵۰ کیلومتر در ساعت محدود شده است.

با افزایش فاصله بین دو محور، فضای داخل خودرو بیشتر شده است. طراحی خودرو بسیار به سدان ای۴ شبیه است. نمایشگر ۱۲.۳ اینچی روبروی فرمان اطلاعات خودرو را به راننده نشان می‌دهد و برای کنترل بقیه بخش‌های خودرو یک نمایشگر لمسی ۸.۳ اینچی روی داشبورد قرار داده شده است.